سایمون رتل، در تصمیمی که به عنوان یک تغییر بزرگ در موسیقی کلاسیک بریتانیا توصیف شده است، ارکستر سمفونیک لندن را برای هدایت ارکستر رادیو بایرن ترک خواهد کرد. به نقل از خبرگزاری فرانسه، “سایمون رتل” موسیقیدان بریتانیایی تا سال ۲۰۲۳ به عنوان رهبر ارکستر رادیو بایرن در مونیخ فعالیت خواهد داشت. “رتل” که به […]

5ffdc08e7e14e_5ffdc08e7e150

سایمون رتل، در تصمیمی که به عنوان یک تغییر بزرگ در موسیقی کلاسیک بریتانیا توصیف شده است، ارکستر سمفونیک لندن را برای هدایت ارکستر رادیو بایرن ترک خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، “سایمون رتل” موسیقیدان بریتانیایی تا سال ۲۰۲۳ به عنوان رهبر ارکستر رادیو بایرن در مونیخ فعالیت خواهد داشت.

“رتل” که به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین رهبران گروه نوازندگان در جهان شناخته می‌شود یک قرارداد پنج‌ساله را با این ارکستر آلمانی به امضا رسانده است.

نماینده ارکستر رادیو بایرن در مونیخ نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: “رتل با وجود اشتیاق و مهارت و گیرایی که دارد جانشین شایسته‌ای برای “ماریس یانسونس” خواهد بود.”

“یانسونس” بر اثر ایست قلبی در دسامبر ۲۰۱۹ در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

“رتل” که هفته گذشته ۶۶ ساله شد، در آلمان هم چهره شناخته شده‌ای به شمار می‌رود؛ چرا که رهبری ارکستر فیلارمونیک برلین را از سپتامبر ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۸ بر عهده داشت.

“رتل” دلیل این تصمیمش را مسائل شخصی و روشی برای بهتر مدیریت کردن حرفه و زندگی شخصی‌اش عنوان کرده است.

 

منبع: ایسنا

دسته بندی: اجتماعی, استان ها, اقتصادی, انتخابات, ایران, بین الملل, خبرها, سیاسی, فرهنگی, گزارش, ورزش, ویدئو, یادداشت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد