تهران
کد خبر:2381
پ
فاقد تصویر شاخص

آقای روحانی! شما صادق‌القول نبودید

نایب رئیس مجلس گفت: رئیس جمهور دولت دوازدهم قول‌هایی داد و قرار بود کارهای بزرگی انجام دهد، در حالی که به آنها عمل نکرد؛ که باید گفت آقای روحانی شما صادق‌القول نبودید.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکر شفاهی خود گفت: قیمت شیر طی دو روز گذشته افزایش چشمگیری داشته، آقای روحانی، در دولت شما سرانه مصرف شیر ۹ کیلوگرم، گوشت ۴ کیلوگرم و برنج ۵ کیلوگرم کاهش یافته است، این نوع مدیریت شما است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: عجیب این است که آقای روحانی امروز در دولت مطالبی بیان کرد که تحریف تاریخ است. رئیس جمهور گفت مشکلات اقتصادی منشأ کاهش مشارکت نبود این در حالی است که وقتی سرانه مصرف شیر مردم ۹ کیلوگرم و گوشت و برنج کاهش می‌یابد، آیا اعتمادی برای ملت باقی می‌ماند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: نتیجه مدیریت شما میزان مشارکت بود، وقتی بولتن‌نویس‌ها برای حضرتعالی می‌نویسند، تحلیل غلط را به شما انتقال می‌دهند، شما باید خود از اتاقتان بیرون آمده و در کوچه و بازار قدم بزنید تا متوجه علت کاهش مشارکت مردم در انتخابات شوید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از کندی ترخیص کالا از بنادر تصریح کرد: کنجاله و سویا در معادن بلاتکلیف مانده، آقای روحانی به جای اینکه به فکر تحلیل و بافتن برخی مسائل باشید، باید فکری برای این مسائل کنید.

سلیمی ادامه داد: رشد اقتصادی با نفت بر اساس آمار بانک مرکزی ۳٫۶ و طبق مرکز آمار ۰٫۹ و رشد اقتصادی بدون نفت بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ۲٫۵ و طبق اطلاعات مرکز آمار صفر است. آقای روحانی به جای تحلیل‌هایی که درباره مشارکت مردم در انتخابات بوده و هیچ بویی از واقعیت نبرده، این آمار را درست کنید.

علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: جمهوریت جمهوری اسلامی ایران یادگار امام عظیم‌الشأن ما است، رئیس جمهور دولت دوازدهم قول‌هایی داد و قرار بود کارهای بزرگی انجام دهد، در حالی که به آنها عمل نکرد؛ آقای روحانی شما صادق‌القول نبودید.

وی افزود: قهر جوانان از صندوق رأی به معنای این نیست که آنها با جمهوری اسلامی قهر کردند، آنها از قول هایی که دادید و به آنها عمل نکردید قهر کردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان از صحبت های رئیس جمهور مبنی بر اینکه نیامدن برخی برای مشارکت در انتخابات به دلیل مشکلات اقتصادی نبوده، تعجب می‌کند، ادامه داد: حضرت آقا بارها در فرمایشات خود تأکید کردند که به مشکلات اقتصادی و معیشتی رسیدگی کرده و مردم را دریابید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید