تهران
کد خبر:8288
پ
۹۹۲۹۳۱۲_۷۰۲
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال وزارت آموزش‌وپرورش در مشاغل آموزگاری و دبیری به دلیل محدودیت‌های جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق ماده ۲۸ جذب نیروی انسانی خواهد داشت.

آموزش و پرورش جذب نیروی انسانی خواهد داشت

به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، میثم لطیفی پس از حضور در وزارت آموزش و پرورش از فرایند ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزگاری در سالن اجتماعات معاونت توسعه منابع و دبیرستان پسرانه آزادگان در خیابان حجاب تهران بازدید کرد.لطیفی با اشاره به اهمیت معلمی در تربیت نیروی انسانی و آینده‌سازان کشور گفت: امسال وزارت […]

به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، میثم لطیفی پس از حضور در وزارت آموزش و پرورش از فرایند ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزگاری در سالن اجتماعات معاونت توسعه منابع و دبیرستان پسرانه آزادگان در خیابان حجاب تهران بازدید کرد.
لطیفی با اشاره به اهمیت معلمی در تربیت نیروی انسانی و آینده‌سازان کشور گفت: امسال وزارت آموزش‌وپرورش در مشاغل آموزگاری و دبیری به دلیل محدودیت‌های جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق ماده ۲۸ جذب نیروی انسانی خواهد داشت.
وی با بیان این که از سال گذشته همکاری بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور برای طراحی دوره ارزیابی تکمیلی برای جذب معلمان از طریق ماده ۲۸ صورت گرفته است، افزود: دوره ارزیابی تکمیلی برای جذب معلمان با استفاده از دانش روز و تجربیات گذشته و الگوی ارزیابی تکمیلی برای جذب و به‌کارگیری معلمان از طریق ماده ۲۸ طراحی شد تا بهترین افراد برای معلمی انتخاب شوند.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: این کارگروه از مهرماه سال گذشته جلسات متعددی را برگزار کرد و جای تشکر و خدا قوت به همکارانمان در وزارت آموزش‌وپرورش دارد، زیرا یک فرایند علمی، عادلانه و متناسب با نیاز آموزش‌وپرورش طراحی‌شده است و این حرکت نسبت به سال‌های گذشته قطعاً حرکت رو به جلویی است، زیرا باید بتوانیم معلمانی را انتخاب نماییم که در فضای واقعی توانایی بحث گروهی، ارائه تدریس خوبی داشته باشند و بهترین افراد برای معلمی انتخاب شوند.
لطیفی گفت: امسال در آموزش‌وپرورش، یک فرایند علمی منحصربه‌فردی طراحی شده است، امیدوارم این فرایند استمرار پیدا کند.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: از مهر سال گذشته کارگروه مشترکی بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور برای تهیه و تنظیم آیین‌نامه فرایند ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزگاری برگزار شد و تغییرات و اصلاحاتی که لازم بود در شورای توسعه مدیریت کشور انجام شد.
وی با بیان این‌که در سال‌های گذشته از فارغ التحصیلان ۶ یا ۷ رشته دانشگاهی برای آموزگاری استخدام می‌شدند، افزود: امسال تعداد رشته‌ها به ۸۰ رشته افزایش پیدا کرد و توانستیم برای اولین بار آزمون‌هایی مانند، ایفای نقش، ارائه تدریس در فضای واقعی، مباحثه گروهی و آزمون‌هایی که به‌صورت روزانه عرضه می‌شود و هرروز یک آزمون جدید برای مصاحبه‌شوندگان طراحی می‌شود، را در سهم ارزیابی تکمیلی لحاظ کنیم، لذا بر اساس این آزمون‌ها داوطلبان ارزیابی تکمیلی می‌شوند. امیدوارم با استفاده از این فرایند، معلمان با انگیزه، دانشمند و با تجربه در آموزش‌وپرورش جذب شوند.
لطیفی گفت: گزارشی از وضعیت دموگرافی ۵۴۰ هزار نفر که در آزمون استخدامی آموزگاری امسال شرکت کرده بودند، ارائه شد. برای اولین بار سه برابر ظرفیت استخدامی اعلام شد تا بتوانیم از بین این افراد، بهترین‌ها را برای معلمی انتخاب نماییم، افرادی که دارای دانش تخصصی بالا و توانمندی‌های معلمی باشند.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بابیان این‌که معیار‌های عمومی، اختصاصی برای آموزگاری در مقطع ابتدایی مدنظر بود، در سؤالات این آزمون وجود داشت، گفت: طی مباحثی که در این جلسه انجام شد، احتمالاً نیاز به جذب مجدد در رشته آموزگاری در برخی از استان‌ها داشته باشیم.
وی با تاکید بر این‌که تلاش می‌کنیم در سال جاری برای جبران کمبود‌های نیروی انسانی آموزگاری در برخی از استان‌ها آزمون مجددی برگزار کنیم، گفت: اگر سازمان سنجش این آمادگی را داشته باشد، آزمون استخدامی آموزگاری در زمستان آینده برگزار خواهد شد تا کسری‌ها جبران شود.
لطیفی با اشاره به این که مسیر اصلی جذب و استخدام معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان است، افزود: باید برای جذب نیروی انسانی از طریق این دانشگاه کمک کنیم. همچنین در جلسه‌ای که روز گذشته با رئیس‌جمهور برگزار شد بر این موضوع تأکید شد و رئیس‌جمهور دستوراتی ارائه دادند، بنابراین امیدواریم بتوانیم جذب نیروی انسانی از طریق دانشگاه فرهنگیان را تسریع و تقویت کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید