تهران
کد خبر:8254
پ
images.jpeg-۷
مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری خوزستان: امسال ۳ هزار و ۷۷۶ طرح عمرانی و خدماتی در روستا‌های مختلف استان در حال اجرا است.

اجرای ۳ هزار و ۷۷۶ طرح عمرانی و خدماتی در روستا‌های خوزستان

مرتضی باوی با بیان اینکه امسال ۱۴ هزار میلیارد ریال از محل عوارض آلایندگی به دهیاری‌های خوزستان واریز شده است، گفت: ۳ هزار و ۷۷۶ طرح عمرانی و خدماتی در روستا‌های مختلف استان از محل این اعتبار‌ها در حال اجرا هستند. وی با بیان اینکه خدماتی که در ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم در روستا‌ها […]

مرتضی باوی با بیان اینکه امسال ۱۴ هزار میلیارد ریال از محل عوارض آلایندگی به دهیاری‌های خوزستان واریز شده است، گفت: ۳ هزار و ۷۷۶ طرح عمرانی و خدماتی در روستا‌های مختلف استان از محل این اعتبار‌ها در حال اجرا هستند.

وی با بیان اینکه خدماتی که در ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم در روستا‌ها انجام شده، شاخص هستند، افزود: ۷۵۰ طرح روستایی در سال ۱۴۰۰ و یکهزار و ۵۶ طرح در سال ۱۴۰۱ در روستا‌های استان به بهره برداری رسیدند.

باوی می‌گوید: دهیاران با اعتبار خوبی که در اختیار دارند در بحث خرید ماشین آلات و بهسازی روستا‌ها با توجه به اعتباراتی که برای آن‌ها واریز شده به طور جدی ورود کنند.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌ها استانداری خوزستان با بیان اینکه اعتبار‌های دستگاه‌های اجرایی جوابگوی وسعت و مشکلات استان نیست، ادامه داد: ۴ هزار و ۴۰۰ روستا در استان وجود دارد که از این تعداد، ۲ هزار روستا دهیاری دارند و باقی فاقد دهیاری هستند

این مقام مسئول با بیان اینکه خدمات رسانی در روستا‌های فاقد دهیاری سخت‌تر و ضعیف‌تر است، اضافه کرد: محدودیت اعتبار‌ها باعث ضعف در خدمات رسانی می‌شود.

وی می‌گوید: بحث اصلاح شبکه آبرسانی داخلی روستا‌ها تا پارسال از بودجه حذف شده بود که در بودجه امسال این ردیف دوباره اضافه شد و به طور قطع شاهد اقدامات خوبی در این بخش خواهیم بود.

باوی با بیان اینکه خدمات بسیار خوبی در حوزه آبرسانی به روستا‌ها در حال انجام است، افزود: شبکه فرسوده لوله‌های آبرسانی در روستا‌ها باعث افت فشار آب و مشکلات دیگری در مسیر‌های دسترسی روستایی می‌شود.

ضرورت ایجاد سازمان روستایی

وی می‌گوید: در مدیریت روستا‌ها با مدیریت چندگانه مواجه هستیم، هر دستگاهی خود را برای توسعه روستای سهیم می‌داند و این چندگانگی باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

باوی ادامه داد: انتظار داشتیم که سال گذشته سازمان روستایی برای یکپارچه سازی مدیریت امور در روستا‌ها ایجاد شود؛ از نماینده‌ها خواستاریم این موضوع را پیگیری کنند تا مدیریت واحد در روستا‌ها ایجاد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید