تهران
کد خبر:1465
پ
فاقد تصویر شاخص

افزایش ۷ برابری تزریق گاز به مخازن نفتی در یکماه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز،  مهندس نورانی این میزان افزایش تزریق در بازه زمانی بسیار کوتاه را نشان دهنده آمادگی بخش‌­های عملیاتی این شرکت در جهت تقویت تولید صیانتی، حفظ محیط زیست و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه قلمداد کرد. لازم به ذکر است هم اکنون در میدان‌های نفتی کرنج، پارسی،پرنج، مارون، کوپال، هفتکل […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز،  مهندس نورانی این میزان افزایش تزریق در بازه زمانی بسیار کوتاه را نشان دهنده آمادگی بخش‌­های عملیاتی این شرکت در جهت تقویت تولید صیانتی، حفظ محیط زیست و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه قلمداد کرد.

لازم به ذکر است هم اکنون در میدان‌های نفتی کرنج، پارسی،پرنج، مارون، کوپال، هفتکل وآغاجاری، عملیات تزریق گاز با هدف تثبیت فشار مخزن و افزایش ضریب بازیافت استخراج نفت صورت می­گیرد و گاز مورد نیاز تزریق به مخازن نفتی از محل جمع‌آوری گازهای همراه، گازهای آغار ودالان، شرکت ملی گاز ایران و میدان پارس جنوبی تامین می‌شود.

همه ساله با توجه به کمبود گاز در زمستان و افزایش مصارف خانگی و صنعتی، تزریق گاز به مخازن نفتی کاهش می‌یابد که با افزایش تزریق در فصول گرم، جبران می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید