تهران
کد خبر:7002
پ
ImageHandler-5

انباشت زباله، مهمترین مسئله های اخیر مدیریت شهری بود/جمع آوری سگ های بلاصاحب/فرصت دوماهه جبران عقب ماندگی ترمیم حفاری های آبفا

نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره به رفع مشکل انباشت پسماند گفت: این مشکل یکی از مهم‌ترین مسئله‌های چند روز اخیر مدیریت شهری بود.

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ حجت‌اله زارع زاده نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست خبری با اصحاب رسانه ، اظهار کرد: شهرداری اهواز به عنوان یک نهاد عمومی عام المنفعه از هیچ گونه اعتبار دولتی برخوردار نیست و تنها منبع دولتی که می‌تواند از آن استفاده کند دریافت تسهیلات بانکی و اوراق مشارکت است، اما چندین سال است که شهرداری اهواز به علت بدهی بانکی که از دهه هشتاد تاکنون تسویه نشده و جریمه چندین برابری نیز شامل حالش شده ، از دریافت تسهیلات بانکی و اوراق مشارکت محروم است.

وی گفت : در بدو شروع به کار شورای ششم آمار درستی از تعداد نیروی انسانی شهرداری موجود نبود، لذا پس از بررسی‌هایی لازم ، مشخص شد که نزدیک به ۹ هزار نیرو در شهرداری اهواز مشغول کار هستند.

زارع زاده افزود :علاوه بر آن بر اساس قانون حدود سیصد وظیفه برای شهرداری تعریف شده است با این وجود درآمد شهرداری ،این تعداد پرسنل با مجموع وظایف آن سازگاری ندارد.

نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز بیان کرد : صادق بودن و عدم وعده‌هایی که امکان عملی شدن ندارند سرلوحه کار ما در شورای ششم بوده است و چنین مواردی موجب اعتماد سازی شهروندان به شورا می‌شود.

زارع زاده ادامه داد: مردم فهیم ما اگر واقعیت برایشان بیان شود حتی اگر اقدامی درخور شأنشان رخ نداد مطمئناً به علت اینکه حقیقت امر را می‌دانند با مدیریت شهری همراه می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهرداری اهواز ماهیانه ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند ؛ گفت: به طور میانگین سالانه یک هزار و دویست میلیون تومان صرف هزینه‌های جاری در شهرداری می‌شود و منابع پایدار درآمدی شهرداری، دریافت عوارض، بهای خدمات ، وام، اوراق مشارکت، سرمایه گذاری و ارزش افزوده است.

زارع زاده با بیان اینکه انباشت پسماند در منطقه ۳ یکی از مهم‌ترین مسائل ده روز گذشته مدیریت شهری بوده است ، تصریح کرد : شورای شهر به عنوان ناظر باید مسئله را مورد بررسی قرار می‌داد تا حقیقت روشن شود ، طبق بررسی‌های انجام شده مشخص شد که شهرداری وظیفه قانونی خود را به درستی انجام داده است و اینکه پیمانکار چگونه مابه التفاوت حقوق این سه ماه را محاسبه و پرداخت نماید.

وی افزود : با وجود پرداخت وجه از طرف شهرداری کارگران اعتقاد داشتند که پرداخت به میزان واقعی صورت نگرفت، در همین رابطه اختلاف نظرهایی وجود داشت که با همکاری اداره کار مقرر گردید هر فردی به حقوق خود اعتراض دارد و از مراجع قانونی و اداره کار پیگیری کند و اگر به جای اعتصاب با حضور در محل کار طرح موضوع می‌کردند چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد. در نهایت با بررسی‌های صورت گرفته مشکل ایجاد شده رفع و نظافت منطقه از سر گرفته شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: روند متقاعد کردن و متعهد سازی کارگران همچنان ادامه دارد همانگونه که شهرداری متعهد و موظف است تا حقوق کارگر را تمام و کمال پرداخت کند، کارگر نیز باید به ساعت کارکرد قانونی اداره کار یعنی ۷ ساعت و نیم متعهد باشد و همچنین پیمانکار به تعهدات خود عمل کند در چنین مواردی است که اوضاع مناسب و درست پیش می‌رود.

وی با اشاره به پروژه قطار شهری اهواز گفت : این پروژه از زمان مدیریت شهری در دوره قبل وارد یک دعوای حقوقی شده است و تا زمانی که این دعوا به نتیجه نرسد امکان انجام هیچ کاری وجود ندارد با این حال شهرداری پیش بینی‌ها و آماده سازی های لازم را انجام داده است تا به محض پایان یافتن این ماجرا نسبت به تکمیل فاز اول آن از طریق دریافت اوراق مشارکت اقدام کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه خاطر نشان کرد : وضعیتی که در ارتباط با فاضلاب در شهر وجود دارد مطلوب نیست، اما این ماجرا یک فرصت برای دریافت اعتبارات ملی ایجاد کرده و در حال فعالیت هستند و البته وضعیت حفاری‌های صورت گرفته نیز به تهدیدی برای شهر تبدیل شده‌اند با این حال یک فرصت دو ماهه برای جبران عقب ماندگی در زمینه ترمیم حفاری‌ها به آبفا داده شده است.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری سگ‌های بلاصاحب همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: وجود و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در شهر وضعیت مطلوبی نداشت اما با اقدامات صورت گرفته توسط مناطق ۸ گانه شهرداری اهواز در چند ماه گذشته که هنوز ادامه دارد، نزدیک به دو هزار و پانصد قلاده سگ زنده گیری شده است.

وی افزود : همچنان تعدادی سگ‌ بلاصاحب در سطح شهر حضور دارد اما نسبت به چند ماه گذشته کاهش ملموسی در تعداد آنها مشاهده می‌شود، جمع آوری این سگ‌ها نباید متوقف شود چرا که توقف در یک بازه زمانی منجر به افزایش تعداد آنها می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید