تهران
کد خبر:6809
پ
ImageHandler(1)

باید به دنبال ایجاد دغدغه فرهنگی در شهر اهواز باشیم

شهردار اهواز گفت: ما به دنبال این هستیم تا در راستای افزایش سطح آگاهی شهروندان، دغدغه فرهنگی ایجاد کنیم .

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ رضا امینی شهردار اهواز ظهر امروز ۲۴ اردیبهشت ماه در جلسه ای که با حضور سیاوش محمودی رئیس شورای شهر ، زارع زاده نائب رئیس شورا و اعضای کمیسیون فرهنگی شورا آقایان سراج، ملایی زمانی و دغاغله برگزار شد، عنوان کرد: فلسفه ورود این جلسه مباحث فرهنگی است. ما به دنبال این هستیم تا در مجموعه شهرداری دغدغه فرهنگی ایجاد کنیم تا شهروندان نیز نسبت به این مقوله حساسیت و توجه بیشتری داشته باشند.

وی اظهار کرد: ما باید به دنبال این موضوع باشیم تا در ابتدا یک دغدغه معنوی برای خودمان در مجموعه شهرداری ایجاد کنیم.

امینی با بیان اینکه قیام سید الشهدا نیز یک حرکت فرهنگی بود، افزود: همه فعالیت های صورت گرفته در شهرداری باید پیوست فرهنگی و معنوی داشته باشند، پروژه های بسیاری در این مجموعه در حال شکل گرفتن است که باید به مقوله های فرهنگی در این پروژه ها دقت ویژه ای داشت.

شهردار اهواز اظهار کرد: بی شک اگر پروژه های شهرداری در یک نظام هماهنگ انجام شود، خروجی بهتری خواهد داشت. البته در این زمان معاونت فرهنگی اجتماعی، معاونت ارتباطات و روابط بین المللی، کمیسیون فرهنگی شورای شهر و سازمان بسیج شهرداری در حال فعالیت در این زمینه هستند.

امینی تصریح کرد: آنچه امروزه در قانون به عنوان فعالیت فرهنگی برای مجموعه شهرداری در نظر گرفته شده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است علاوه بر فعالیت های مذهبی تلاش در راستای این مسئله است که برنامه های فرهنگی را به سمت و سوی آگاهی بخشی شهروندان و بالا بردن سطح دانش آنها ببریم.

در ادامه جلسه اعضای شورای شهر در راستای توسعه فرهنگی و آموزش شهروندی نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر اعضای شورای شهر، معاونین شهردار، مدیران مناطق هشتگانه، روسای سازمان های تابعه شهرداری و برخی از مسئولین شهری حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید