تهران
کد خبر:2110
پ
فاقد تصویر شاخص

بررسی شانس صعود تیم ملی کشورمان به مرحله نهایی انتخابی جهانی ۲۰۲۲+جدول

تیم ملی کشورمان یک بازی سرنوشت‌ساز مقابل عراق دارد و در صورت تساوی یا باخت شرایط سختی برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی پیدا می‌کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان شب گذشته در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف تیم ملی کامبوج رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید.این بازی برای شاگردان اسکوچیچ به منزله بازی دوستانه بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از کناره گیری کره شمالی از این رقابت ها تصمیم گرفت نتایج تیم های دوم هر گروه با تیم قعرنشین را حذف کند تا به عدالت نزدیک باشد.

شاگردان اسکوچیچ  با این تصمیم AFC به متضررترین تیم رقابت ها تبدیل شدند چون تیم ملی مقابل کامبوج در بازی رفت ۱۴ گل زده بود و در بازی شب گذشته هم ۱۰ گل به ثمر رساند اما تمام ۶ امتیاز بازی و ۲۴ گل از کارنامه ایران پاک شد.

طبق اعلام AFC تیم های صدرنشین از ۸ گروه به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی راه پیدا می کنند و ۴ تیم دوم برتر از لحاظ امتیاز و تفاضل گل به همراه صدرنشین ها به مرحله نهایی راه پیدا می کنند تا ۱۲ تیم این مرحله مشخص شود و آماده رقابت در دو گروه ۶ تیمی باشند.

شب گذشته روند بازی ها در گروه های دیگر هم به نفع تیم ملی کشورمان سپری نشد و پیروزی عمان با هدایت برانکو و برد چین دوباره از شانس صعود شاگردان اسکوچیچ کاهش داد و به نوعی شانس صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی به عنوان تیم دوم برتر را بسیار ضعیف کرد.

وضعیت تیم ملی کشورمان با حذف نتایج بازی های کامبوج به شرح زیر است: تیم ملی با ۹ امتیاز و تفاضل گل ۴ در رده ششم بهترین های دوم برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قرار دارد.

*تیم های برتر دومی یک هفته مانده به تمام مسابقات به شرح زیر است:

۱-عمان(E)  با ۱۲ امتیاز (+۴)

۲- چین (A)  با ۱۰ امتیاز(+۱۱)

۳-لبنان(H) با ۱۰ امتیاز(+۴)

۴-ازبکستان(D)  با ۹ امتیاز (+۶)

۵-امارات(G) با ۹ امتیاز(+۵)- گل زده ۱۰

۶- ایران(C) با ۹ امتیاز (+۵)- گل زده ۹

۷-اردن(B)  با ۸ امتیاز (+۵)

در زیر به بررسی شانس صعود تیم ملی کشورمان به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخته شده است.

*حالت اول: برد عراق صعود مستقیم به عنوان صدرنشین گروه

آسان ترین راه پیش روی تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی سه شنبه آینده مقابل عراق برد با هر نتیجه است که در این صورت ۱۸ امتیازی می شود و به عنوان صدرنشین گروه سوم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی صعود می کند.

* حالت دوم: تساوی ایران مقابل عراق بدون گل یا تساوی با نتیجه ۱-۱

تیم ملی کشورمان در صورت تساوی بدون گل مقابل تیم ملی عراق ۱۰ امتیازی می شود و تفاضل آن +۵ باقی می ماند. برای صعود شاگردان اسکوچیچ به عنوان تیم دوم برتر به مرحله نهایی باید ۲ تیم از ۳ تیم ازبکستان، لبنان و امارات که بالاتر از ایران در جدول قرار دارند بازنده شوند تا شاگردان اسکوچیچ به مرحله نهایی صعود کنند.

* حالت سوم: در صورت باخت ایران مقابل عراق با نتیجه یک بر صفر

در صورتیکه شاگردان اسکوچیچ در بدترین حالت در بازی با عراق با نتیجه یک بر صفر شکست بخورند، شانسشان برای صعود بسیار ضعیف می شود و در این حالت باید تیم ملی ازبکستان با تفاضل ۳ گل به عربستان ببازد. امارات هم باید مقابل ویتنام با هر نتیجه ای ببازد. همچنین اردن ۸ امتیازی نیز مقابل استرالیا تساوی کند با شکست بخورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید