تهران
کد خبر:7836
پ
ساحل-کارون-و-پل-کابلی-اهواز
شهردار اهواز : ساحل رودخانه کارون بهترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی، تفرجگاهی، فرهنگی و ورزشی است و ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد

بهسازی ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون برای شهروندان اهواز

رضا امینی با اشاره به اجرای طرح باززنده‌سازی حاشیه کارون اظهار داشت: رودخانه کارون عنصر طبیعی و قلب تپنده اهواز است و باززنده‌سازی حاشیه این رودخانه می‌تواند اهواز را به قطب گردشگری تبدیل کند و ارزآوری خوبی برای شهر داشته باشد. گردشگری، عروس اقتصاد و گل بی‌خار اقتصاد است که خوشبختانه فعالیت‌های فراوانی می‌توان در […]

رضا امینی با اشاره به اجرای طرح باززنده‌سازی حاشیه کارون اظهار داشت: رودخانه کارون عنصر طبیعی و قلب تپنده اهواز است و باززنده‌سازی حاشیه این رودخانه می‌تواند اهواز را به قطب گردشگری تبدیل کند و ارزآوری خوبی برای شهر داشته باشد. گردشگری، عروس اقتصاد و گل بی‌خار اقتصاد است که خوشبختانه فعالیت‌های فراوانی می‌توان در ساحل رودخانه انجام داد و طبیعتا فعالیت ما در ساحل رودخانه باید به گونه‌ای باشد که تمام ایران و کشور‌های همسایه خواستار استفاده از این فضا با موضوع گردشگری باشند.

شهردار اهواز با بیان اینکه ساحل رودخانه کارون بهترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی، تفرجگاهی، فرهنگی و ورزشی است، گفت: ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های باززنده‌سازی رودخانه کارون جلوگیری از ورود فاضلاب به آن و همچنین ترمیم و مرمت فضای سبز و ابنیه‌های موجود در حاشیه آن است.

شهردار اهواز با اشاره به گستردگی معضل فاضلاب و دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع این معضل بزرگ با استفاده از منابع صندوق ذخیره ارزی کشور، ادامه داد: درحال حاضر، شهر اهواز به یک کارگاه بزرگ از حیث پروژه فاضلاب و طرح‌های بزرگ و کوچک متعدد مواجه شده و مهم‌ترین و اولویت‌دارترین پروژه شهرداری موضوع نهضت آسفالت است که از مطالبات اصلی مردم شهر به شمار می‌آید.

امینی گفت: با توجه به حجم فعالیت‌ها و البته حجم چالش‌ها، هر میزان در شهر کار کنیم شان مردم را بالاتر برده‌ایم، زیرا اعتقاد داریم مردم اهواز لایق بهترین زندگی هستند و اهواز می‌تواند به زیباترین شهر کشور تبدیل شود.

شهردار اهواز گفت: یکی از موضوعاتی که انتظار داریم شهروندان به آن توجه کنند، موضوع جمع‌آوری زباله است، متاسفانه زباله‌ها در طول روز بار‌ها و بار‌ها و در ساعت‌های مختلف توسط شهروندان به بیرون از خانه‌ها گذاشته می‌شوند، این موضوع باعث چند باره کاری و تحمیل هزینه‌ها بر دوش شهرداری شده است، انتظار داریم شهروندان در این زمینه ساعت مشخصی را برای بیرون گذاشتن زباله‌ها که تعیین شده را رعایت کنند، تا با صرفه‌جویی در هزینه‌ها به مسائل عمرانی بپردازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید