تهران
کد خبر:1805
پ
naserinezhad

بی‌انگیزگی مدیران اجرایی دلیل ادامه خام فروشی نفت است

هورنیوز – ناصری نژاد به عوامل تاثیرگذار بر ادامه خام فروشی نفت در کشور اشاره کرد و گفت: بی‌انگیزگی مدیران اجرایی نسبت به اجرای سیاست‌های کلی نظام همچون جلوگیری از خام فروشی، عدم اعتقاد و باور برخی از مدیران به توان داخلی و… از جمله دلایل ادامه سیاست خام فروشی در کشور است، همچنین منافع […]

هورنیوز – ناصری نژاد به عوامل تاثیرگذار بر ادامه خام فروشی نفت در کشور اشاره کرد و گفت: بی‌انگیزگی مدیران اجرایی نسبت به اجرای سیاست‌های کلی نظام همچون جلوگیری از خام فروشی، عدم اعتقاد و باور برخی از مدیران به توان داخلی و… از جمله دلایل ادامه سیاست خام فروشی در کشور است، همچنین منافع حاصل از بکارگیری ظرفیت‌های خارجی همچون مسافرت‌ها، رانت‌ها، امتیازها و… مانع از استفاده از ظرفیت‌های داخلی شده است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید بر کیفیت کالا خود افزوده تا کالای آن‌ها توان رقابت با کالای خارجی را از نظر کیفیت، قیمت و استفاده بهینه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مجلس باید اعمال فشار بیشتری بر دولت برای جلوگیری از خام‌فروشی و رونق صنایع پتروشیمی کند، افزود: بکارگیری اهرم‌های نظارتی مجلس به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی، جلوگیری از خام فروشی و حرکت به سوی فرآورده‌سازی در این مقطع حساس اقتصادی ضروری است.

ناصری نژاد معتقد است با رونق پتروپالایشگاه‌ها و صنایع پایین‌دستی پتروشیمی‌ها، می‌توان ۱۰ برابرِ تبدیل نفت به یک محصول و چند برابر خام‌فروشی اشتغال ایجاد کرد و به ارزش‌افزوده رسید.

به زعم ناصری نژاد، رسیدن به زنجیره‌های پایین‌دستی نگاهی است که مدیران نفتی باید دنبال کنند چراکه در این صورت امکان سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های خصوصی و خرد در حوزه پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌ها فراهم خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درصورت پالایشگاه‌سازی و تولید فرآورده‌های نفتی می‌توان تحریم‌ها را دور زد، ادامه داد: لازمه تحقق این مهم تلاش و اراده بیشتر ازسوی دولتمردان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید