تهران
کد خبر:5519
پ
۱۶۹۱۴۹۴۱۱

تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۱۸ سال خوزستان از ۳۰ آذر آغاز می شود

به گزارش گلبانگ زاگرس دکتر محمدحسین سرمست ، امروز دوشنبه (۲۹ آذر ۱۴۰۰) در جمع خبرنگاران اظهار کرد : این افراد باید سه ماه یا بیشتر از زمان تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد. وی افزود : نوع واکسن نوبت سوم متناسب با انواع واکسن هایی است که در نوبت های قبل دریافت شده است. […]

به گزارش گلبانگ زاگرس دکتر محمدحسین سرمست ، امروز دوشنبه (۲۹ آذر ۱۴۰۰) در جمع خبرنگاران اظهار کرد : این افراد باید سه ماه یا بیشتر از زمان تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد.
وی افزود : نوع واکسن نوبت سوم متناسب با انواع واکسن هایی است که در نوبت های قبل دریافت شده است.

سرمست با بیان اینکه واکسیناسیون ایمن‌ترین راه محافظت در برابر ویروس کروناست و برای ایجاد بیشترین محافظت ، حتما باید فرآیند واکسیناسیون تکمیل شود گفت: از همه افراد بالای ۱۸ سال درخواست می شود در صورت گذشت سه ماه از تزریق نوبت دوم، در اسرع وقت نسبت به تزریق نوبت سوم واکسن اقدام کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: تاکنون ۸۱.۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال خوزستان حداقل یک دز واکسن کرونا، و حدود ۶۴ درصد هر ۲ دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۲۰ درصد جامعه هدف در خوزستان هنوز واکسنی دریافت نکرده‌اند و ۲۰ درصد دیگر نیز دز دوم خود را تزریق نکردند، لازم است تا آنها هرچه سریعتر برای تزریق و تکمیل فرآیند واکسیناسیون به مراکز تجمیعی مراجعه کنند.

لزوم رعایت شیوه‌ نامه‌ های بهداشتی در شب یلدا

سرمست گفت: با توجه به اعلام رسمی ورود ویروس اُمیکرون به کشور از مردم درخواست می شود تا ضمن پرهیز از برگزاری دورهمی مربوط به شب یلدا ، رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی را در بالاترین سطح مد نظر قرار دهند تا از وقوع پیک این بیماری و بازگشت دوباره محدودیت ها، جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه شرایط کرونایی خوزستان شکننده است افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرد سال، شاهد بسته شدن در و پنجره‌ها هستیم که این امر فضای مناسبی برای شیوع کرونا ایجاد می‌کند به همین دلیل مردم باید بیش از پیش شیوه‌نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

هم اکنون تمام شهرستان‌های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید