تهران
کد خبر:7600
پ
yjc-8199372

خطر سیلابی شدن رودخانه ها با ورود سامانه جدید بارشی به خوزستان

محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه های پیش یابی تا اواسط هفته جاری جوی نسبتا پایدار بر روی استان قرار دارد و پدیده غالب در بیشتر نقاط استان غبار صبحگاهی و وزش باد متوسط به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی در برخی از ساعات خواهد بود. وی افزود: سامانه بارشی از […]

محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه های پیش یابی تا اواسط هفته جاری جوی نسبتا پایدار بر روی استان قرار دارد و پدیده غالب در بیشتر نقاط استان غبار صبحگاهی و وزش باد متوسط به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی در برخی از ساعات خواهد بود.

وی افزود: سامانه بارشی از اواخر روز سه شنبه تا اواسط روز جمعه استان را تحت تاثیر قرار می دهد، طی روز چهارشنبه و پنجشنبه بارش باران (در برخی ساعات بارش شدید باران)، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در نقاط مستعد ریزش تگرگ مورد انتظار است.

سبزه زاری ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای بارشی این سامانه لازم است در خصوص خطراتی از قبیل افزایش سرعت باد، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رود خانه ها، صاعقه، مه و کاهش دید و… توجه و تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان با پیش بینی روند افزایش سه تا چهار درجه ای دما تا اواسط هفته جاری در سطح استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز و امیدیه با ۳۴.۴ و ایذه با ۷.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز ۱۷.۵ و حداکثر۳۴.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه فعال بارشی و بالابودن شاخص های ناپایداری از اوایل روز چهارشنبه ۲۳ فروردین تا اواخر روز پنجشنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرده که سبب رگبار و رعد وبرق در بیشتر نقاط استان به ویژه مناطق شمالی و شرقی استان، حوضه های آبریز بالادست سدهای دز و کارون، وزش بادهای متوسط تا شدید و احتمال ریزش تگرگ در برخی از مناطق خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید