تهران
کد خبر:5940
پ
WhatsApp-Image-2022-02-16-at-20.26.26-1

خوزستان نیازمند خط مستقل تولید تراکتور است

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ خدارحم امیری زاده در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی اهواز اظهار کرد: کشاورزان و کارشناسان می توانند از نمایشگاه ماشین ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی بهره مند و برای استفاده بهتر انتخاب لازم را داشته باشند؛ فناوری‌های مکانیزه کشور یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این […]

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ خدارحم امیری زاده در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی اهواز اظهار کرد: کشاورزان و کارشناسان می توانند از نمایشگاه ماشین ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی بهره مند و برای استفاده بهتر انتخاب لازم را داشته باشند؛ فناوری‌های مکانیزه کشور یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
وی افزود: سال گذشته به دلیل ویروس کرونا نتوانستیم این نمایشگاه را برپا کنیم اما امسال به لطف خدا و همت همه دست اندرکاران به نحو بسیار مطلوب و برای اولین بار به صورت تخصصی برپا شده است؛ سال‌های قبل به صورت عمومی ولی امسال تخصصی برگزار شده و از ۸۵ تولیدکننده برای برپایی غرفه در این نمایشگاه دعوت کردیم تا آخرین دستاوردها، تکنولوژی‌ها، فناوری و سیستم‌های نوین کشاورزی را ارائه کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: امتیاز دومی که این نمایشگاه را منحصر به فرد می کند این است که برای اولین بار مسئولان فناوری و مکانیزه و همچنین کارشناسان جهاد کشاورزی سراسر کشور در مراسم این حضور دارند؛ همچنین فردا هم همایشی فنی برگزار و تبادل اطلاعات و تجارب صورت می گیرد.
امیری زاده یادآور شد: موقعیت خوبی برای تولید کنندگان ایجاد شده که با حضور در نمایشگاه تولیدات و آخرین دستاوردها و فناوری‌های خود را در معرض دید کشاورزان قرار دهند تا آنها از این تکنولوژی ها بیشتر از گذشته استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه بهره مندی از این تکنولوژی ها برای کشاورزی و تأمین امنیت غذایی کشور بسیار مؤثر است، ادامه داد: ۱۳ استان آخرین دست آوردهای خودشان را در این نمایشگاه ارائه می‌دهند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه خرید تجهیزات از این نمایشگاه دارای تخفیف است و تبادل اطلاعات در این نمایشگاه بین کشاورزان و تولیدکنندگان یکی از مهمترین موارد است، بیان کرد: خوزستان قطب کشاورزی کشور هست و بالاترین پتانسیل و ظرفیت کشاورزی کشور در این استان نهفته شده است.
امیری زاده عنوان کرد: بیش از ۲.۲ میلیون هکتار اراضی مستعد کشاورزی داریم که نیازمند تکنولوژی و فناوری هستند، اگر امروز خوزستان به عنوان قطب کشاورزی با بیش از ۱۷.۸ میلیون تٌن تولیدات معادل حدود ۱۴ درصد از تولیدات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده به خاطر کشاورزان پیشرو و هوشمند خودش است که این فناوری‌ها و تکنولوژی ها را به کار گرفتند.
وی تأکید کرد: راهی به غیر از ورود تکنولوژی به کشاورزی را پیش رو نداریم و امیدوارم که به نحو شایسته و خوب با استقبالی که از این نمایشگاه خواهد شد بتوانیم شاهد اثرات مستمر تخصصی‌ترین نمایشگاه کشاورزی کشور باشیم؛ این تکنولوژی که امروز در نمایشگاه عرضه می‌شود، تولید داخل است و با توجه به تحریم های ظالمانه ای که بوده تولیدکنندگان ایرانی تلاش کردند تا این تکنولوژی ها را بومی سازی کنند.
وی یادآور شد: استان خوزستان با توجه به اینکه قطب تولیدات کشاورزی کشور است نیاز به یک خط مستقل تولید تراکتور دارد؛ در حال حاضر هزاران نفر نیازمند ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی در استان خوزستان روی صف خرید ایستاده‌اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: البته یکی دیگر از نکات مهم در خصوص اهمیت راه اندازی خط تولید این است که زمان تاریخ کشت در استان خوزستان محدود است و اگر تکنولوژی، فناوری ادوات و تجهیزات نداشته باشیم در این کار محدود می شویم.
امیری زاده عنوان کرد: سرمایه‌گذاران برای راه اندازی خط تولید ادوات کشاورزی در استان خوزستان اعلام آمادگی کردند و امیدوارم که هرچه سریعتر شاهد افتتاح این خط باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید