تهران
کد خبر:5892
پ
IMG-20220209-WA0299

رونمایی از ۲ نوع مته حفاری ساخت داخل

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ در این ارتباط حسن محمدی‌مجد مدیر کمیته تولید انبوه مته های حفاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان اظهار کرد : این مته‌ها از نوع دندانه‌ای هستند و در اندازه‌های  هشت و یک دوم و سه هشتم اینچ تولید شده‌اند و از جدیدترین محصولات تولیدی کشور در حوزه صنعت نفت  محسوب می‌شوند. وی […]

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ در این ارتباط حسن محمدی‌مجد مدیر کمیته تولید انبوه مته های حفاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان اظهار کرد : این مته‌ها از نوع دندانه‌ای هستند و در اندازه‌های  هشت و یک دوم و سه هشتم اینچ تولید شده‌اند و از جدیدترین محصولات تولیدی کشور در حوزه صنعت نفت  محسوب می‌شوند.

وی افزود: دانش فنی ساخت این مته‌ها برای اولین بار در کشور بومی سازی شده و حاصل سال ها تلاش پژوهشگران و نخبگان جهاد دانشگاهی خوزستان است.

محمدی‌مجد گفت: این مته ها از لحاظ فنی و مهندسی پیچیدگی‌های بسیاری دارند و در تولید آنها از سوپر آلیاژهای خاصی بهره گرفته شده که پیش از این دانش تخصصی این حوزه در اختیار کشورهای پیشرفته بود.

مدیر کمیته تولید انبوه مته های حفاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان ادامه داد : این محصول در حفاری تمامی چاه‌های نفت و گاز کشور قابل استفاده است و امیدواریم تا شرکت‌های داخلی از این محصول استقبال کنند.

محمدی‌مجد با بیان اینکه بیش از این این نوع مته‌ها از کشورهای آمریکا، آلمان و سپس از کشور چین وارد می‌شدند، عنوان کرد: در این زمان اما کیفیت ساخت مته‌های تولید داخل با نمونه‌های موفق دنیا برابری می‌کند در همین راستا به دنبال برنامه‌ریزی در جهت صادرات این محصول نیز هستیم.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید