تهران
کد خبر:7789
پ
بارگیری.jpeg-۱

رکوردشکنی تولید انرژی در سد و نیروگاه کارون ۳

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون ۳ از تازه‌ترین رکورد تولید انرژی این نیروگاه در ده سال اخیر خبرداد. سید حمید صالحی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و توان نیروگاهی وهمچنین همت مجدانه کارکنان این مجموعه، سدونیروگاه کارون ۳ توانست رکورد تازه‌ای را در […]

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون ۳ از تازه‌ترین رکورد تولید انرژی این نیروگاه در ده سال اخیر خبرداد.

سید حمید صالحی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و توان نیروگاهی وهمچنین همت مجدانه کارکنان این مجموعه، سدونیروگاه کارون ۳ توانست رکورد تازه‌ای را در پرونده خود به ثبت برساند.

صالحی خاطر نشان کرد: میزان تولید سه ماهه امسال بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزارمگاوات می‌باشد که نسبت به تولید مشابه در ده سال گذشته ۷۵ درصد رشد داشته و نسبت به زمان مشابه درسال قبل نیز ۱۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی یادآوری کرد: در زمان اوج مصرف بخش عمده‌ای از انرژی مورد نیاز کشوراز طریق نیروگاه‌های برق آبی تامین می‌شود که با توجه به حجم مناسب مخزن کارون ۳ وآمادگی مجموعه یادشده می‌تواند نقش بسزایی را در پاسخگویی به نیاز‌های شبکه ایفا کند.

گفتنی است، سد و نیروگاه کارون ۳ با توان ۲۰۰۰ مگاوات در ساعت یکی از مهمترین نیروگاه‌های برقابی خاورمیانه محسوب می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید