تهران
کد خبر:7206
پ
poste-foghetozi

رکورد مصرف برق در خوزستان شکسته شد

روز گذشته ، ۲۶ تیر ماه مصرف برق به رکورد تاریخی هشت هزارو ۶۲۷ مگاوات در دمای ۵۱ درجه سانتیگراد رسید که بیشترین میزان مصرف شبکه برق منطقه‌ای خوزستان تاکنون بوده است. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت:پیش از این رکورد مصرف، مربوط به ۱۱ مرداد سال ۱۳۹۹ با میزان مصرف هشت هزارو ۵۱۸ مگاوات […]


روز گذشته ، ۲۶ تیر ماه مصرف برق به رکورد تاریخی هشت هزارو ۶۲۷ مگاوات در دمای ۵۱ درجه سانتیگراد رسید که بیشترین میزان مصرف شبکه برق منطقه‌ای خوزستان تاکنون بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت:پیش از این رکورد مصرف، مربوط به ۱۱ مرداد سال ۱۳۹۹ با میزان مصرف هشت هزارو ۵۱۸ مگاوات بود که در دمای ۵۰ درجه رخ داد.


رئیس شورای پایایی و عبور از پیک بار تابستان ۱۴۰۱خوزستان ادامه داد: افزایش دما و ماندگاری آن در چند روز گذشته و پیش‌بینی این افزایش دما برای روز‌های پیش‌رو باعث افزایش مصرف شده و شبکه برق استان را پربار کرده است.

وی با درخواست از مشترکان بخش خانگی برای رعایت الگوی مصرف، تاکید کرد: بیش از ۸۰ درصد میزان مصرف برق در تابستان در بخش خانگی بوده که مربوط به استفاده از بار سرمایشی و استفاده از وسایل خنک‌کننده است.

دشت بزرگ افزود: کلید پایداری شبکه برق در دست مشترکان بخش خانگی است و شهروندان با تنظیم دمای کولر و از مدار خارج کردن کولر‌های اضافی در اوج پیک، می‌توانند پایداری شبکه را تضمین کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه با افزایش دما مصرف برق نیز به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند، اضافه کرد: مشترکان با تعامل و همکاری با صنعت برق و کاهش مصرف کمک کنند پرباری شبکه در گرمای طاقت‌فرسا باعث ایجاد حادثه در شبکه و خاموشی ناخواسته نشود.

دشت‌بزرگ با تشکر از صنایع در همراهی و کنترل پیک بار شبکه در تابستان امسال با درخواست از مشترکان خانگی برای رعایت الگوی مصرف (ساعت پرباری شبکه ۱۲تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳) خاطرنشان کرد: با درخواست این شرکت و همکاری استانداری برای کنترل پیک بار ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان در روز سه‌شنبه (۲۸ تیرماه) تعطیل اعلام شد.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید