تهران
کد خبر:2413
پ
فاقد تصویر شاخص

شرایط بحرانی تولیدکنندگان ماهشهری در سایه بی‌تفاوتی مسوولین

تولیدکنندگان بندر ماهشهر در شهرک صنعتی این شهرستان از قطعی آب و توقف تولید واحدهای مستقر در شهرک صنعتی خبر می‌دهند‌.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرماهشهر، شهرک صنعتی این شهر با حدود ۹۰ واحد تولیدی فعال سه شبانه روز در بی‌آبی به سر می‌برد و خطوط تولید این واحد با مشکل جدی مواجه شده‌اند.

در حالی که بیش از یک هزار نفر از بومیان منطقه در این شهرک صنعتی مشغول فعالیت هستند و موجی از نگرانی در بین کارکنان ایجاد شده است، با گذشت سه روز از این مشکل، هیچ یک از مسوولین شهرستان از جمله فرماندار و مدیر آبفا پاسخ روشنی به خبرنگاران نداده‌اند.

لازم به ذکر است که در این شهرستان بیش از ۲۲ پتروشیمی مادر و شرکت‌های تابعه با درآمد روزانه چندهزار میلیاردی مستقر هستند اما هیچگاه با مشکل بی‌آبی مواجه نشده‌اند، منطقه‌ای صنعتی که به حیات خلوتی برای کارکنان و مدیران غیربومی تبدیل شده است، اما شهرک صنعتی بندرماهشهر که تا به حال با مشکلات عدیده‌ای از جمله تامین خوراک، بازار محصولات و امکانات رفاهی به جهت سهل‌انگاری مسئولین رو‌به‌رو بوده‌اند، این بار مدیران شهرستان با بی‌تفاوتی نسبت به قطعی سه روزه آب این شهرک، برای تولیدکنندگان بومی سنگ تمام گذاشتند که اندک امیدشان را برای ادامه تولید از بین ببرند.

در این بین فرماندار بندرماهشهر دلیل قطعی آب این شهرک صنعتی را مدیریت غلط مصرف آب عنوان کرده است که بتوانند قدری آب مردم شهرک مسکونی مدنی در مجاورت شهرک صنعتی را تامین کنند.

ظاهرا مدیران این شهرستان تنها راه حل تامین آب مردم این منطقه را قطعی آب شهرک صنعتی می‌دانند و از حل این مشکل که معیشت مردم در شرایط دشوار اقتصادی فعلی کشور را با اخلال مواجه کرده است، عاجز مانده‌اند.

یکی از تولیدکنندگان به خبرنگار فارس گفت: این مشکل بی‌آبی از ابتدای سال گریبان تمام تولیدکنندگان را گرفته است و روزانه چند ساعت داستان تکراری قطعی آب را داریم.

وی افزود: با وجود قطعی آب و پرداخت به موقع قبوض آب، اما اداره آبفا در اقدامی سوال برانگیز هرچند مدت یک بار اخطاریه قطعی آب را برای ما ارسال می‌کنند و این همان وعده مسئولین برای حمایت از تولیدکنندگان است.

این تولیدکننده در پایان عنوان کرد: اکنون ما در شرایط تاسف‌باری برای ادامه تولید ناچار به تامین آب با تانکر هستیم و در صورت نبود آب، تولید متوقف می‌شود و متاسفانه در این شرایط گرانی متحمل ضرر مالی زیادی می‌شویم.

به‌ گزارش خبرگزاری فارس، تماس‌های مکرر خبرنگار فارس در بندرماهشهر برای گفت‌و‌گو با مدیرآبفا و فرماندار بندرماهشهر و پیگیری مشکل بی‌نتیجه مانده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید