تهران
کد خبر:6130
پ
IMG-20220313-WA0377

شمارش معکوس برای حذف پروژه پترو پالایش مسجدسلیمان/بگذارید اشتغال در مسجدسلیمان نفس بکشد/ اقای استاندار به فریاد مسجدسلیمان برسید

گلبانگ‌زاگرس: مسجد سلیمان، شهری که در حسرت شکوه گذشته خود شرمنده جوانانی است که در گوشه و کنار آن یا به افیون مواد مخدر مبتلا شده و یا دراوج ناامیدی به خودکشی روی آورده اند. پروژه ای ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع هیدروکربوری و مشتقات نفت وگاز می‌تواند باعث رونق و تشکیل و احداث […]

گلبانگ‌زاگرس: مسجد سلیمان، شهری که در حسرت شکوه گذشته خود شرمنده جوانانی است که در گوشه و کنار آن یا به افیون مواد مخدر مبتلا شده و یا دراوج ناامیدی به خودکشی روی آورده اند.

پروژه ای ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع هیدروکربوری و مشتقات نفت وگاز می‌تواند باعث رونق و تشکیل و احداث صنایع پایین دستی در این حوزه گردد.

وجود این پروژه میتوانست با رونق احداث صنایع پایین دستی ضمن توسعه فنی و صنعتی منطقه زمینه شکوفایی و اشتغال را فراهم سازد.

باتوجه به مصوبات و توجیهات اقتصادی و فنی طرح که موافقت های بالادستی را دریافت کرده و باتوجه به منابع در دسترس در روزهایی که مردم مسجدسلیمان با تجربه شیرین احداث و بهره برداری پتروشیمی مسجدسلیمان در انتظار شروع احداث پتروپالایش بختیاری بوده اند، احداث این طرح در کشمش حاشیه های سیاسی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

گویا هنوز منابع مسجدسلیمان در لوله ها برای ایجاد اشتغال به مکان های دیگر منتقل می شود.

پروژه ای که میرفت در کنار ایجاد اشتغال و افزایش زمینه سرمایه گذاری مسیر توسعه و زیر ساخت های راه که با احداث راه های ایمن تر و مطمئن تر وتوسعه راه آهن جنوب از شوشتر به مسجدسلیمان را فراهم نماید و حتی باتوسعه هتل ها و اقامتگاه ها جهت این حجم نیروی کار در گردش زمینه رونق گردشگری و اشتغال زایی های متعدد را فراهم کند.

با این شرح مطلب اهمیت اجرای طرح از جنبه های متعدد قابل طرح و پیگیری می باشد. لازم است به این پروژه به چشم یک امر حیاتی برای منطقه بنگریم.

شهرام هزاریان مسئول رسانه دیدارنیوز درخوزستان ✍️

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید