تهران
کد خبر:1005
پ
mansor_alwani

شهردار جدید خرمشهر معرفی شد

نگرش نیوز – معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این آیین مشارکت، جلب و مساعدت مردم برای حضور در عرصه کار و فعالیت شهری را مهم بیان کرد و گفت: مردم در همه عرصه‌ها همکاری و تعامل سازنده با شهردار و شورا نقشی سازنده دارند لذا مطالبه مردم نباید بی‌پاسخ بماند. محمد حیدری نقش نظارتی شورای شهر را در […]

نگرش نیوز – معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این آیین مشارکت، جلب و مساعدت مردم برای حضور در عرصه کار و فعالیت شهری را مهم بیان کرد و گفت: مردم در همه عرصه‌ها همکاری و تعامل سازنده با شهردار و شورا نقشی سازنده دارند لذا مطالبه مردم نباید بی‌پاسخ بماند.

محمد حیدری نقش نظارتی شورای شهر را در اجرای طرح‌های عمران شهری مهم بیان کرد و گفت: در تمام بندهای قانونی تاکید شده که نظارت شورا نباید عامل مداخله باشد و بر اساس قانون شورا باید نظارت کند.

وی گفت: نظارت با مداخله متفاوت است و نظارت شورا نیز باید دقیق، قانونی و عادلانه باشد زیرا این گونه نظارت شهردار و شهرداری را متعالی می‌کند.

امام جمعه خرمشهر در این نشست با بیان اینکه ما امانت‌دار و وکیل مردم هستیم گفت: مهمترین کار یک وکیل امانت‌داری است در جمهوری اسلامی حق انتخاب به مردم داده شده است بنابراین مردم  اعضای شورا به طور مستقیم انتخاب می کنند و شهردار را به صورت غیرمستقیم منتخب مردم است.

حجت‌الاسلام “محمدجواد عادل‌پور” اولویت‌بندی کارها را در طرح‌های عمرانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهرداری و شورا باید نسبت به اولویت بندی طرح‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی رسیدگی و رفع محرومیت از مناطق بحرانی را از اولویت‌های عمران شهری در خرمشهر دانست و گفت: اولویت بخشی برای جذب اعتبارات در راستای به روزرسانی مطالبات و رفع مشکلات عمرانی مناطق بحرانی لازم است.

فاخر ربیعی فر رئیس شورای اسلامی شهر خرمشهر خارج شدن برخی از مناطق خرمشهر از محدوده نظامی رابه عنوان یکی از مطالبات مردمی مورد تاکید قرار داد وگفت: ما در شورای شهر و شهرداری این آمادگی را داریم که یک شورای راهبردی برای رفع موانع نظامی از منطقه خرمشهر تشکیل شود.

منصور علوانی شهردار خرمشهر، خدمات شهری، زیباسازی، توجه به موضوع فرهنگ و عمرانی را از اهم برنامه‌های خود اعلام کرد  و گفت: شهرداری با هماهنگی اعضای شورای شهر و دستگاههای اجرایی پس از شناسایی برخی از مشکلات شهر، برای رفع آن در خدمات عمران شهری اولویت‌بندی خواهد کرد.

داوود دارابی شهردار سابق خرمشهر در شهریور ماه سال جاری استعفای خود را تقدیم شورا کرد که این استعفا مورد قبول اعضای شورا قرار گرفت و محسن یاساییان تا انتخاب شهردار به عنوان سرپرست شهرداری خرمشهر انتخاب شد.

منصور علوانی پیشینه معاونت مالی و اداری شهرداری خرمشهر را در کارنامه خود دارد.

ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید