تهران
کد خبر:6026
پ
۲۰۲۲۰۳۰۹_۱۹۳۱۲۱

فولاد خوزستان می تواند در دنیا سرآمد باشد / حمایت از صنایع مرتبط با صنعت فولاد/ هم افزایی بخش های اقتصادی استان

به گزارش گلبانگ زاگرس ؛ آقارضا فتوحی معاون اقتصادی استانداری خوزستان در حاشیه دومین نمایشگاه صنعت فولاد با حضور در غرفه خانه مطبوعات استان خوزستان در خصوص برگزاری این نمایشگاه و اهداف و دستاوردهایش با اشاره به دلایل برگزاری نمایشگاه صنعت فولاد اظهار کرد : مهمترین فاکتوری که در توسعه همه بخش های مختلف نقش […]

به گزارش گلبانگ زاگرس ؛ آقارضا فتوحی معاون اقتصادی استانداری خوزستان در حاشیه دومین نمایشگاه صنعت فولاد با حضور در غرفه خانه مطبوعات استان خوزستان در خصوص برگزاری این نمایشگاه و اهداف و دستاوردهایش با اشاره به دلایل برگزاری نمایشگاه صنعت فولاد اظهار کرد : مهمترین فاکتوری که در توسعه همه بخش های مختلف نقش بسزا و سازنده ای دارد ،بحث اطلاع رسانی شفاف و آگاهی دادن به گروه هایی که در این صنعت و حرفه تخصص دارند .

وی افزود : در این راستا شرکت فولاد خوزستان نیز مستثنی نیست .

فتوحی گفت : استان خوزستان پتانسیل بسیار بالایی در بحث توسعه فولاد دارد .

معاون اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد : با توجه به تکنولوژی های نوینی که در دنیا در خصوص صنعت فولاد وجود دارد ، لذا هم در استان خوزستان و هم سایر شرکت هایی که از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور دارند می توانند با استفاده از این تکنولوژی های جدید بتوانند در آینده نچندان دور ، نتنها در خاورمیانه ، بلکه در دنیا موفق و سرآمد باشند.

وی گفت : یکی از مهمترین موضوعاتی در معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری خوزستان مصرانه پیگیری میکنیم این است که همه بخش های اقتصادی استان با هم ، هم افزایی کنند .

فتوحی افزود : این هم افزایی در این‌نمایشگاه مشهود است .

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر استان خوزستان رتبه دوم را در صنعت فولاد کشور دارد و با توجه به ساحل و دسترسی که به آب های آزاد دارد و همینطور ۳۳ درصد منابع آب کشور در خوزستان است .

فتوحی افزود : با توجه این و نیاز مبرم صنعت فولاد به آب سعی خواهیم کرد که خوزستان در سالهای آینده رتبه اول صنعت فولاد را کسب نمایند ‌.

معاون اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به بحث آمایش سرزمینی در دولت سیزدهم ، گفت : صنایع باید به سمتی هدایت شوند که پتانسیل و استعداد صنعت مورد نظر در آن منطقه یا استان وجود داشته باشد .

معاون اقتصادی استانداری خوزستان خاطر نشان کرد : به همه کسانی که در استان خوزستان در صنعت فولاد سرمایه گذاری کرده یا بدنبال سرمایه گذاری هستند افتخار میکنم ، تا بتوانیم با کمک هم ، هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت در کشور و خاورمیانه سرآمد باشیم .

وی ادامه داد : صنایع این صنعت که مرتبط با بخش های مختلف صنعت فولاد در کشور است را بتوانیم به عنوان زنجیره ای این صنعت از مواد اولیه تا تولید و در نهایت مصرف در کنار هم قرار گرفته را در استان داشته باشیم .

فتوحی در پایان گفت : صنایع فولاد خوزستان از نظر درآمد ارزی و صادرات با توجه به اینکه به سواحل و آب های آزاد دسترسی دارد می تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید