تهران
کد خبر:1136
پ
mojtaba_yosefi

قوانین مزاحم تولید برای تحقق شعار سال باید حذف شود

نگرش نیوز – مجتبی یوسفی اظهار داشت: سال۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده و همه سیاست‌گذاری‌ها باید به این سمت باشد. وی افزود: هر ۳ قوه در تحقق این شعار سهیم هستند ولی نقش دولت برجسته است و دولت نزدیک به ۸۵ درصد منابع کشور را در […]

نگرش نیوز – مجتبی یوسفی اظهار داشت: سال۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده و همه سیاست‌گذاری‌ها باید به این سمت باشد.

وی افزود: هر ۳ قوه در تحقق این شعار سهیم هستند ولی نقش دولت برجسته است و دولت نزدیک به ۸۵ درصد منابع کشور را در اختیار دارد و اگر این منابع را درست هدایت کند، پشتیبانی از تولید صورت می‌گیرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس بیان داشت: نقش قوه مقننه نیز در تحقق این شعار تصویب مقرراتی است که تولید را رونق بخشد.

وی به بخش سوم شعار سال در مانع زدایی اظهار داشت: مجلس و سایر قوا باید قوانین و بخشنامه های مانع و مزاحم تولید را از پیش پای سرمایه گزار و جریان مولد بردارد. برای یک کار تولیدی چندین مجوز و بخشنامه وجود دارد که کارآفرین را از نفس می‌اندازد، هر چه سریعتر باید حذف شوند.

یوسفی گفت: باید به تولید کننده اطمینان و ثبات در قوانین را بدهیم و به طور مثال در سال ۹۸ بانک مرکزی ۲۲۵ بخشنامه صادر کرده است، این تعداد بخشنامه باعث تزلزل و سردرگمی در چرخه تولید است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید به شکل عملیاتی و واقعی به تحقق شعار سال همت بگماریم و مردم نیز در این مسئله کمک کنند و باید امسال تلاش کنیم برخلاف سالهای قبل، شعار سال صدرصد محقق شود.

وی ادامه داد: برای تحقق شعار سال باید به شکل عملیاتی برنامه ریزی و همت کنیم و اینکه شعار سال را به بنر زدن و کار تبلیغی محدود کنیم، جفای در حق تولید و کشور بوده و از سوی دیگر نمی توانیم شاهد تحقق شعار سال در پایان ۱۴۰۰ باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید