تهران
کد خبر:3995
پ
فاقد تصویر شاخص

«محمدباقر قالیباف» برای دومین سال متوالی رئیس مجلس شد

محمدباقر قالیباف با کسب ۲۳۰ رای برای دومین سال در مجلس یازدهم، به عنوان رئیس قوه مقننه انتخاب شد.

انتخابات اعضای هئیت رئیسه مجلس در اجلاسیه دوم در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت.

«محمدباقر قالیباف» با کسب ۲۳۰ رای برای دومین سال در مجلس یازدهم، به عنوان رئیس قوه مقننه انتخاب شد. «فریدون عباسی» هم دیگر گزینه بود که ۱۸ رای کسب کرد.

«نیکزاد» و «مصری» نواب رئیس اول و دوم مجلس شدند
«علی نیک‌زادثمرین» با کسب ۲۰۶ رأی موافق و «عبدالرضا مصری» با کسب ۲۰۵ رأی موافق به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه مجلس در اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب شدند.
دبیران هیئت رئیسه مجلس
همچنین نمایندگان در جریان انتخاب دبیران هیئت رئیسه در سال دوم یازدهمین دوره مجلس، «روح‌الله متفکرآزاد» را با ۲۰۶ رای، «محسن دهنوی» را با ۱۸۴ رای، «علی کریمی‌فیروزجایی» را با ۱۸۲ رای، «محمد رشیدی» را با ۱۸۱ رای، «مجتبی یوسفی» را با ۱۶۸ رای، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی» را با ۱۶۸ رای به عنوان دبیران هیئت رئیسه مجلس انتخاب کردند.
ناظران هئیت رئیسه مجلس 

از سویی نمایندگان در جریان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس، «محسن پیرهادی» را با ۱۸۹ رای، سید «نظام‌الدین موسوی» را با ۱۵۷ رای و «علیرضا سلیمی» را با ۱۴۱ رای را به عنوان ناظران هیئت رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب کردند.

مراسم تحلیف 
در ادامه اعضای هیئت رئیسه در دومین سال مجلس یازدهم و پس از کسب اکثریت آرا با حضور در جایگاه هیئت رئیسه، مراسم تحلیف را به جا آورده و متن سوگند نامه را قرائت کردند.

متن سوگند هیئت رئیسه دائم به شرح زیر است:

«من به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم
برگزاری انتخابات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
انتخابات اعضای هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت الکترونیکی برگزار شد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید