تهران
کد خبر:5979
پ
IMG-20220221-WA0448

مدرنترین ایستگاه تاکسی کشور در بلوار ساحلی کارون احداث می شود/تاکسی های برقی بصورت آزمایشی در اهواز آغاز بکار خواهند کرد

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر اهواز، ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان خوزستان اظهار کرد: این سازمان وظیفه مدیریت ایستگاه ها، نظارت بر خطوط تاکسیرانی و ناوگان خودرویی حمل و نقل عمومی کلانشهر اهواز را عهده دار است. آیت حمیدی افزود: در حال […]

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر اهواز، ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان خوزستان اظهار کرد: این سازمان وظیفه مدیریت ایستگاه ها، نظارت بر خطوط تاکسیرانی و ناوگان خودرویی حمل و نقل عمومی کلانشهر اهواز را عهده دار است.
آیت حمیدی افزود: در حال حاضر ۳هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو تاکسی در اهواز وجود دارند که از این تعداد ۲۰۰۰ دستگاه تاکسی زرد و رسمی و یک هزار و هفتصد دستگاه خودرو شخصی ساماندهی شده و تاکسی موقت هستند، بر اساس پژوهش صورت گرفته توسط اساتید دانشگاه شهید چمران، به تناسب جمعیت در اهواز می بایست به ازای هر ۱۲۰ نفر یک دستگاه تاکسی وجود داشته باشد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز ادامه داد: براساس سرانه جمعیتی، شهر اهواز باید ۱۰هزار تاکسی داشته باشد و با توجه به تعداد موجود، اهواز نیازمند ۶ هزار و ۳۰۰دستگاه دیگر است، در همین خصوص رایزنی هایی صورت گرفته تا در سال آینده حداقل تعداد ۵۰۰ دستگاه خودروتاکسی دیگر به ناوگان تاکسیرانی اهواز افزوده شود.
وی توضیح داد: ۱۰ تاکسی برقی برای اولین بار در استان از سال آینده در اهواز با ظرفیت حمل هر دستگاه ۱۷ نفر به صورت پایلوت در هسته مرکزی شهر آغاز به کار خواهند کرد تا بررسی شود با توجه به مسیرهای طولانی اهواز و سرعت پایین این نوع خودروها، آیا امکان افزایش آنها به باقی خطوط سطح شهر وجود دارد یا خیر.
آیت حمیدی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین اقدامات سازمان تاکسیرانی در سال آینده بازسازی ایستگاه های تاکسی است، چرا که در طی ۱۵ سال گذشته اقدامات موثری در این خصوص صورت نگرفته است و در تلاشیم تا یکی از مدرن ترین و زیباترین پایانه های تاکسی کشور را در بلوار شرقی ساحلی شرقی رودخانه کارون با اعتباری در حدود ۲۰۰ میلیارد ریال احداث شود.
وی تاکید کرد: در ایام همه گیری ویروس کرونا با توجه به اینکه رانندگان تاکسی به علت ارتباط زیاد با شهروندان در معرض خطر بیشتری قرار داشتند، این سازمان تعداد ۵۰هزار ماسک سه لایه و ۳ مرحله مایع ضدعفونی کننده دست، بصورت رایگان بین رانندگان تاکسی فعال در خطوط تاکسیرانی کلانشهر اهواز توزیع کرد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز گفت: هوشمند سازی ایستگاه های تاکسی به ویژه ایستگاه شهید فهمیده باتوجه به موقعیت آن و برنامه ای که برای مدرن سازی آن مد نظر است در سال آینده در دستور کار قرار می گیرد و شهروندان می توانند با استفاده از نرم افزارهای موبایلی، کرایه خود را بصورت الکترونیک و از طریق اپلیکیشن تلفن همراه پرداخت کنند.
این فرایند با توجه به فسخ قرارداد با پیمانکار قبلی در مرحله انتخاب پیمانکار جدید قرار دارد و پس از آن عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند هرگونه تخلفات احتمالی تاکسیرانان و موضوعاتی مانند اخذ اضافه کرایه یا رفتار ناصحیح را برای پیگیری آن از دو طریق تماس با تلفن گویای ۱۳۷ شهرداری و همچنین ارسال کد پشت شیشه یا شماره پلاک تاکسی به سامانه پیامکی اختصاصی سازمان تاکسیرانی اهواز به شماره ۲۰۰۰۶۱۲۴ ارسال نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید