تهران
کد خبر:5013
پ
مدیرعامل-فولاد-خوزستان-با-امام-جمعه-و-فرماندار-شهرستان-کارون-دیدار-کرد

مدیرعامل فولاد خوزستان با امام جمعه و فرماندار شهرستان کارون دیدار کرد

به گزارش گلبانگ زاگرس به نقل از روابط عمومی، این دیدار روز یکشنبه( ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید قاسم سلیمانی انجام شد و مسائل و مشکلات حوزه پیرامونی شرکت فولاد خوزستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون با تاکید […]

به گزارش گلبانگ زاگرس به نقل از روابط عمومی، این دیدار روز یکشنبه( ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید قاسم سلیمانی انجام شد و مسائل و مشکلات حوزه پیرامونی شرکت فولاد خوزستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون با تاکید بر نقش سازنده شرکت فولاد خوزستان در مسئولیت‌های اجتماعی و محیط پیرامونی گفت: فولاد خوزستان همیشه در بحران‌ هایی که در خوزستان رخ داده پیشگام بوده و‌ در انجام کمک‌ های مومنانه و رفع محرومیت‌ محلات و روستاهای حاشیه صنعت نقش موثری داشته است.

وی اظهار داشت: بزرگترین روستای کشور با جمعیت بیست هزار نفری قلعه چنعان است. این روستا در شهرستان کارون و‌ همجوار شرکت فولاد خوزستان واقع شده است. انتظار داریم با همکاری شرکت فولاد خوزستان از این مناطق رفع محرومیت شود.

در ادامه معصومه خنفری فرماندار شهرستان کارون اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان همواره منشا خیر و برکت برای روستاهای محروم قلعه چنعان و کوی امام حسین بوده‌ است و خدمات ارزشمند این شرکت به روستاهای اطراف باعث بهبود وضعیت آن ها شده است. امید که‌ با حضور مدیریت جدید،‌ این ‌روند همچنان ادامه پیدا کند.

امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در این دیدار اظهار داشت: مجموعه فولاد خوزستان دومین تولید کننده فولاد خام در سطح کشور است.

وی انجام مسئولیت‌ های اجتماعی را جزو وظایف ذاتی شرکت فولاد خوزستان دانست و افزود: هر مجموعه تولیدی باید نگاه ویژه به محیط پیرامونی خود داشته باشد و‌ ایفای مسئولیت های اجتماعی در مناطق محروم همواره از دغدغه‌های  این مجموعه صنعتی است. ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای اطراف شرکت نیز اولویت اصلی فولاد خوزستان می باشد.

در ادامه غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان در سخنانی گفت: شهرستان کارون قبلا جزیی از پیکره کلانشهر اهواز بوده و طبیعتا عوارضی که از طرف شرکت فولاد خوزستان به شهرداری اهواز پرداخت می شد، بخشی از آن در دسترس شهرستان کارون قرار می گرفت و بعد از اینکه این تفکیک میان اهواز و کارون صورت گرفت عملا شهرداری  شهرستان کارون از یک سهم عوارضی مهم بی نصیب شد، لذا به نظر می رسد مسئولان باید سهم این شهرستان را به صورت قانونی در اختیار این شهر بگذارند.

وی اظهار داشت‌: شهرستان کارون دروازه صنایع فولاد است. کارگاه‌ ‌های صنعتی عموما در شرق اهواز واقع شده‌اند. لذا با جهت گیری لازم فعالیت این کارگاه‌ها در شهرستان کارون این رویداد می تواند نقش مثبت صنعتی در تکمیل زنجیره فولاد خوزستان و توسعه منطقه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید