تهران
کد خبر:2410
پ
فاقد تصویر شاخص

موج شرجی در راه خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به احتمال تداوم دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در برخی مناطق استان، گفت: با تشدید جریانات جنوبی از بعد از ظهر روز یکشنبه، شاهد افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خواهیم بود.

محمد سبزه‌زاری با اعلام خبر بالا اظهار داشت : طی امروز و فردا در برخی ساعات وزش بادها در مناطق جنوبی، غربی و بعضا مرکزی متوسط خواهد بود که در این مدت انتظار افزایش رطوبت و شرجی را در سواحل جنوب شرقی استان خواهیم داشت.

وی افزود: تا روز یکشنبه احتمال وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در برخی از مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان وجود دارد.

سبزه‌زاری اضافه کرد: از بعد از ظهر روز یکشنبه با تشدید جریانات جنوبی شاهد افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خواهیم بود.

وی همچنین گفت: در شبانه روز گذشته شوش با ۴۸.۹ درجه حداکثر دما و ایذه با ۲۳.۴ درجه سانتیگراد بالای صفر حداقل دمای رخ داده در استان را به خود اختصاص دادند.

سبزه‌زاری ادامه داد: در شبانه روز گذشته حداکثر دمای اهواز به ۴۸.۴ درجه و حداقل به ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر رسیده است.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان از حداکثر دماهای ۴۸ درجه سانتیگراد و بالاتر در استان در روز پنجشنبه سوم تیر ماه، آبادان ۴۷.۹، امیدیه ۴۸، اهواز ۴۸.۴، بستان ۴۸.۴، رامهرمز ۴۸.۴، شوش ۴۸.۸ درجه سانتیگراد بالای صفر را تجربه کردند.

همچنین اداره کل هواشناسی خوزستان دیروز با صدور هشدار سطح نارنجی، نسبت به وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر و افزایش رطوبت و شرجی از جمعه تا یکشنبه آینده در ۱۴ شهر استان هشدار داد.

بر اساس این اطلاعیه اداره کل هواشناسی خوزستان، در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در شهرهای اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، آبادان، خرمشهر، کرخه ، بستان، هویزه، دشت آزادگان، شوش و در برخی از مناطق غربی، مرکزی و افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی و ساحلی استان مانند شهرهای ماهشهر ، بندر امام و هندیجان پیش بینی می شود.

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان، ادارات و دستگاه‌های اجرایی چهار شهرستان شوش، کرخه، هویزه و دشت آزادگان را در روز یکم تیر ماه به علت احتمال وقوع دمای بالای ۵۰ درجه و به منظور مدیریت مصرف انرژی و بهینه برق تعطیل اعلام کرد.

کلیدواژه : اهوازخوزستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید