تهران
کد خبر:5640
پ
IMG-20220106-WA0035

موضوع توجه به رسانه ها را در مجلس دنبال خواهم کرد/ نباید به دلیل موضوع رتبه بندی معیشت اصحاب رسانه آسیب ببیند

به گزارش گلبانگ زاگرس : ‌شامگاه سه شنبه (۱۴ دی ماه ۱۴۰۰ ) در نشست هم اندیشی مدیر عامل و اعضای هئیت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان با اصحاب رسانه به خصوص مدیران روزنامه های محلی و سراسری فعال در خوزستان که با حضور برخی مدیران ملی و استانی  برگزار شد به بیان ایده ها […]

به گزارش گلبانگ زاگرس : ‌شامگاه سه شنبه (۱۴ دی ماه ۱۴۰۰ ) در نشست هم اندیشی مدیر عامل و اعضای هئیت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان با اصحاب رسانه به خصوص مدیران روزنامه های محلی و سراسری فعال در خوزستان که با حضور برخی مدیران ملی و استانی  برگزار شد به بیان ایده ها و نقطه نظرات مدیران مسئول در خصوص رتبه بندی جدید روزنامه ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث و گفتگو پرداختند .

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : استان خوزستان افراد بسیار شناخته شده ای در زمینه رسانه و در سطح ملی دارد که این عزیزان بسیار با ذوق در رسانه های مختلف مشغول کار هستند و از نظر کنش گری و مطالبه گری افراد توانمندی در رسانه های استان و کشور به شمار می آیند با مواضع مناسبی که داشته اند باعث پیشرفت کشور در بخش های مختلف شده اند.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته موضوع رتبه بندی رسانه ها ، اعم از مکتوب و مجازی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده است که در کل طرح قابل قبولی است ، اما باید ساز و کاری فراهم شود که افراد صاحب سبک و متخصص در این طرح شناسایی و فرقی بین این عزیزان که سالها زحمت کشیده اند و تجربه و تخصص لازم را دارند ، با افرادی که از طریق یک کانال و در فضای مجازی و یا با اپلیکیشن های خارجی برخی را نقد و برخی را تقدس می کنند باشد.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : مطمئناً در رسانه های استان افراد توانمندی هستند که سالها با زحمت فراوان توانسته اند مجوز و پروانه کار رسانه دریافت کنند و بین مسئولین و مردم دارای جایگاه رسانه ای مورد قبولی هستند ، این عزیزان و رسانه آنها باید مورد توجه دولت و مسئولین باشد، نه اینکه افرادی در فضای مجازی روزانه با تخریب مسئولین نظام بدنبال فعالیت های دیگری هستند.

یوسفی خاطر نشان کرد : لزوم توجه به ساماندهی و رتبه بندی در رسانه ها به عنوان یک نیاز احساس می شود ، اما نباید در شرایط سخت اقتصادی که رسانه ها با چنگ و دندان موضوعات مطالبه گری را دنبال می کنند و با مشکلاتی که دارند و بعضاً با عدم عمراهی برخی مسئولین مواجه هستند، شرایطی ایجاد شود که معیشت آنها آسیب ببیند.

این عضو هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه اکنون رسانه های مکتوب کشور با  گرانی کاغذ و اینترنت و هزینه های چاپ و … روبه رو هستند و اینکه بخواهیم در رتبه بندی، شروطی همچون مکانی مستقل ، تعداد افراد شاغل و …. قطعاً آسیب به این بدنه مهم کشور وارد کرده ایم.

یوسفی گفت : حتماً در حمایت از رسانه ها ، نطقی در مجلس خواهم داشت و به وزیر ارشاد تذکر خواهم داد که ساز و کاری در نظر گرفته شود تا اولاً بودجه مناسبی در اختیار رسانه ها قرار گیرد و دوماً در رتبه بندی تفکیکی بین رسانه های سراسری ، منطقه ای ، استانی و محلی باشد ، زیرا معتقدیم رسانه ای که سالها از اعتبارات دولتی استفاده کرده و توانسته کادرسازی کند قابل قیاس با رسانه های شهرستانی و خصوصی که چند سالی بیشتر نیست مشغول کار شده اند نیستند و باید به رسانه های شهرستانی و استانی توجه ویژه ای شود.

وی در پایان گفت: ما باید انتظاراتمان در رتبه بندی از رسانه ها آن گونه باشد که ابتدا ببینیم چه تسهیلاتی به آنها داده ایم و بعد نسبت به تسهیلات آیا رسانه ها توانسته اند انتظارات را برآورده سازند یا خیر ، آن وقت تصمیم گیری و رتبه بندی کنیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید