تهران
کد خبر:6280
پ
۴۰۱۰_orig

موفقیت رابطه در میان زوجین در توانایی حل مشکلات با هم می‌باشد

به گزارش گلبانگ زاگرس؛  مراسم اهدای ۹۰ سرویس جهیزیه به زوج های جوان خوزستانی، ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۵ رمضان و میلاد کریم اهل بیت (ع)، با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج)، رحیمی مدیرکل سازمان صدا و سیمای […]

به گزارش گلبانگ زاگرس؛  مراسم اهدای ۹۰ سرویس جهیزیه به زوج های جوان خوزستانی، ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۵ رمضان و میلاد کریم اهل بیت (ع)، با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج)، رحیمی مدیرکل سازمان صدا و سیمای مرکز خوزستان، مهرداد کریمیان سرپرست اداره کل بهزیستی استان، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، امین ابراهیمی مدیرعامل ، دکتر مخبر‌ دزفولی قائم‌مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و شرکت فولاد خوزستان در مجتمع دویست‌ دستگاه برگزار شد.

در بخشی از این مراسم دکتر علیرضا مخبر دزفولی قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی گفت: اگر چه آمادگی برای تغییر و انعطاف پذیری بخشی از آمادگی های ازدواج است ولی هدف ازدواج این نیست که یکی از زوجین توان خود را بر تغییر دیگری و‌ کپی برداری از خودش معطوف کند.

این پزشک و‌ متخصص روانشناسی یکی از دلایل طلاق را عدم تمایز یافتگی و عدم استقلال فکری و عاطفی زوجین دانست و گفت: امروز از هر ۴ ازدواج، یکی به طلاق می انجامد؛ و زوج‌هایی که از هم طلاق می گیرند، در ابتدا با عشق و علاقه وارد این رابطه شدند اما فقدان مهارت های ارتباط موثر، حل تعارض و مدیریت خشم و… رابطه آنها را به شکست کشانده است. موفقیت رابطه در میان زوجین در توانایی حل مشکلات با هم می‌باشد.

دکتر مخبر دزفولی افزود: زوجین موفق زوجینی نیستند که با هم تعارضی نداشته باشند؛ بلکه زوجینی هستند که آموخته اند چگونه تعارضات خود را مدیریت و‌ حل کنند.

این پزشک و روانشناس در بخش پایانی سخنانش گفت: زوج های موفق پنجره ای گشوده برای گفت و گو و تبادل عاطفی و تحسین و گلایه و… بین خود دارند؛ و دیواری بلند به اطراف خود!… آن ها می دانند که مسائل و اختلاف سلیقه های خود را باید با گفت و گوی موثر، محترمانه، بدون مقایسه و بدون انتقال آن ها به دیگران حل کنند.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، در این مراسم ۹۰ سرویس جهیزیه به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، به زوج‌های جوان خوزستانی از سوی فولاد خوزستان اهدا شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید