تهران
کد خبر:7236
پ
images.jpeg

هشدار نارنجی اداره هواشناسی خوزستان بدلیل افزایش دما

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : برای روز شنبه ۰۱/۰۵/۱۴۰۱ با وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر در مناطق جنوبی، غربی، مرکزی و بخش‌هایی از شمال استان خطر گرمازدگی و افزایش مصرف حامل‌های انرژی وجود دارد. محمد سبزه زاری با اعلام هشدار سطح نارنجی در این زمینه نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و […]

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : برای روز شنبه ۰۱/۰۵/۱۴۰۱ با وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر در مناطق جنوبی، غربی، مرکزی و بخش‌هایی از شمال استان خطر گرمازدگی و افزایش مصرف حامل‌های انرژی وجود دارد.

محمد سبزه زاری با اعلام هشدار سطح نارنجی در این زمینه نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف ، اجتناب از تردد‌های غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی ،آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب توصیه کرد و افزود : در ساعات گرم روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وسایلی مانند عینک آفتابی، کلاه و … استفاده شود.

وی همچنین با اعلام هشدار سطح زرد نسبت به تغییرات فشار هوا و افزایش سرعت وزش باد از بعداز ظهر روز جمعه ۳۱/۰۴/۱۴۰۱ تا اواخر وقت یکشنبه ۰۲/۰۵/۱۴۰۱ گفت : در این مدت شاهد وزش باد متوسط تا شدید، احتمال وقوع گردوخاک طی ساعاتی از بعد از ظهر‌ها خواهیم بود.

سبزه زاری افزود این شرایط روز جمعه در مناطق غربی، شمال غربی و بخش‌هایی از مرکز و روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق غربی، جنوب غربی، شمال غربی، جنوبی، مرکزی پایدار است و احتمال آسیب به تاسیسات و سازه‌های سبک، احتمال شکستن سرشاخه درختان، کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا در این مناطق وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید