تهران
کد خبر:7810
پ
گرمای۱+هوا+در+اهواز
مدیر کل هواشناسی خوزستان نسبت به افزایش دمای هوای استان تا بالای ۴۹ درجه سانتیگراد هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

هشدار وقوع دمای بالای ۴۹ درجه و وزش باد در خوزستان

محمد سبزه زاری گفت: در بررسی نقشه‌های پیش یابی جو استان پایدار است و الگو‌های تابستانی در حال شکل گیری است؛ بنابراین از روز شنبه روند افزایش دما در استان آغاز خواهد شد و وقوع دما‌های ۴۸ درجه و بالاتر در استان وجود دارد. مدیرکل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای با اشاره به افزایش دما و […]

محمد سبزه زاری گفت: در بررسی نقشه‌های پیش یابی جو استان پایدار است و الگو‌های تابستانی در حال شکل گیری است؛ بنابراین از روز شنبه روند افزایش دما در استان آغاز خواهد شد و وقوع دما‌های ۴۸ درجه و بالاتر در استان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای با اشاره به افزایش دما و وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر از روز شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ تا روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ گفت: این شرایط در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی و بخش‌هایی از شمال استان موجب گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی می‌شود.

سبزه زاری توصیه کرد: صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از تردد‌های غیر ضرور در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی، آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب در نظر گرفته و در ساعات گرم روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وسایلی مانند عینک آفتابی، کاله و … استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش گرادیان فشار سطح زمین و وزش باد‌های متوسط تا نسبتا شدید از ظهر روز یکشنبه ۱۴۰۲/۴/۱۸ تا اواخر روز یکشنبه افزود: این شرایط احتمال کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا و افزایش غلظت آالینده‌های گرد و غبار، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و سست، احتمال سقوط تابلو‌های تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال را به همراه دارد.

سبزه زاری توصیه کرد: احتیاط در تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، عدم توقف و پارک خودرو در
اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و سست، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید