تهران
کد خبر:7786
پ
۱۶۹۰۷۴۷۶۱-۴۰۰x300

هشدار وقوع دمای بالای ۴۹ درجه و وزش تندباد در خوزستان

محمد سبزه زاری گفت : در بررسی نقشه‌های پیش یابی جو استان پایدار است و الگو‌های تابستانی در حال شکل گیری است ؛ بنابراین از روز چهارشنبه روند افزایش دما در استان آغاز خواهد شد و برای روز‌های پایان هفته احتمال وقوع دما‌های ۴۸ درجه و بالاتر در استان وجود دارد.   مدیرکل هواشناسی خوزستان […]

محمد سبزه زاری گفت : در بررسی نقشه‌های پیش یابی جو استان پایدار است و الگو‌های تابستانی در حال شکل گیری است ؛ بنابراین از روز چهارشنبه روند افزایش دما در استان آغاز خواهد شد و برای روز‌های پایان هفته احتمال وقوع دما‌های ۴۸ درجه و بالاتر در استان وجود دارد.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود : شمال خلیج فارس تا روز

پنجشنبه مواج است. همچنین در این ایام در قسمت‌های جنوب غرب و غرب وزش باد‌های متوسط تا شدید با احتمال برخاستن گرد و خاک موقت پیش بینی می‌شود.

وی گفت : در شبانه روز گذشته شوش با ۴۷.۱ و ایذه با ۱۹.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین وخنکترین نقاط گزارش شده اند.

همچنین در شبانه روز گذشته حداکثر دمای اهواز به ۴۶.۵ وحداقل به ۲۶.۹ درجه سانتیگرا د رسیده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین در اطلاعیه ای با اشاره به افزایش دما و وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر از ظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ تا اوایل وقت شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ گفت : این شرایط در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی و بخش‌هایی از شمال استان موجب گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی می شود.

سبزه زاری توصیه کرد : صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف ، اجتناب از تردد‌های غیر ضرور در حوالی  ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی ، آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب در نظر گرفته و در ساعات گرم روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وسایلی مانند عینک آفتابی، کاله و … استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج از اوایل وقت سه شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ تا اواخر وقت پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ در شمال خلیج فارس و نواحی ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان  گفت : این شرایط احتمال غرق شدن شناگران و شناور‌های سبک، تفریحی، احتمال اختالل در ورود و خروج شناور‌ها به بندرگاه، احتمال  پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی را به همراه دارد.

سبزه زاری توصیه کرد : اجتناب از عملیات تفریحی، بویژه غواصی و شنا، محدودیت در سفر‌های دریایی با شناور سبک، محدودیت در فعالیت‌های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید