تهران
کد خبر:771
پ
hajibabaee

وزارت ارتباطات مکلف به هوشمندکردن مدارس است

نگرش نیوز – حمیدرضا حاجی‌بابایی روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش همدان گفت: در شرایط کرونا که آموزش دانش‌آموزان به صورت مجازی برگزار می‌شود، بسیاری از مدارس روستاها و حاشیه شهرها هنوز هوشمند نشده‌اند و این نشان می‌دهد وزارت ارتباطات در هوشمندسازی مدارس کوتاهی کرده است. وی اظهار داشت: وقتی حرف از هوشمندسازی می‌زنیم یعنی […]

نگرش نیوز – حمیدرضا حاجی‌بابایی روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش همدان گفت: در شرایط کرونا که آموزش دانش‌آموزان به صورت مجازی برگزار می‌شود، بسیاری از مدارس روستاها و حاشیه شهرها هنوز هوشمند نشده‌اند و این نشان می‌دهد وزارت ارتباطات در هوشمندسازی مدارس کوتاهی کرده است.

وی اظهار داشت: وقتی حرف از هوشمندسازی می‌زنیم یعنی مخابرات موظف است همه کلاس های درس در مدارس مناطق تعریف شده را به رایانه، تبلت و دیگر امکانات هوشمندسازی مجهز کند.

حاجی‌بابایی عنوان کرد: وزیر ارتباطات در گزارش ارائه شده به مجلس خبر از هوشمندسازی همه مدارس داد که گفتیم ۱۰۰ درصد اشتباه است؛ اینترنت دار شدن مدارس دردی را دوا نمی کند؛ بهره اینترنت دار شدن مدارس را وزارت ارتباطات می‌برد و به سود آموزش و پرورش نیست.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات وظیفه تامین تجهیزات هوشمندسازی مدارس در مناطق تعیین شده را دارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز در همدان تبلت یا گوشی هوشمند ندارند و باید با بسیج همگانی و با کمک نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)،  بهزیستی و اوقاف و امور خیریه، تا هفته آینده برای این دانش آموزان گوشی هوشمند فراهم شود.

وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی اگر ما نتوانیم این کار را اجرا کنیم در حق مردم ظلم کرده‌ایم.

حاجی بابایی افزود: در راستای اجرای سند تحول بنیادین، وقتی حرف از هوشمندسازی می‌زنیم یعنی، به طور دقیق ساعت ۸ صبح، در همه کلاس‌های کشور به صورت یکپارچه صوت قرآن پخش شود و همه با هم به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند.

وزیر پیشین آموزش و پرورش بیان کرد: در سال ۱۳۹۱ در تهران دانش آموزانی داشتیم که در منزل تولید محتوای آموزشی می کردند؛ انتهای هوشمندسازی این است که خانه دانش آموزان هم  برای بهره مندی از محتوای آموزشی، هوشمند شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید