تهران
کد خبر:2044
پ
فاقد تصویر شاخص

پویش ایرانینو ویژه دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۷ سال راه‌اندازی شد

دبیر پویش باشگاه نوجوانان ایرانیوم گفت: در آستانه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، پویش ایرانینو، اولین پویش بدون رای ها ویژه دانش آموزان سراسر کشور در بستر شبکه های اجتماعی راه‌اندازی شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سپهر جمعه زاده با یادآوری اینکه در انتخابات‌های گذشته، در قالب برگزاری برنامه‌های مختلف زمینه آگاه سازی و مشارکت پرشور رای‌اولی‌ها فراهم می‌شد، گفت:  امسال برنامه ویژه ای برای دانش آموزان داریم و علاوه بر دانش آموزان رای اولی، دانش آموزانی که حق رای ندارند نیز می توانند در این پویش شرکت کنند.

وی افزود: این پویش ویژه دانش آموزان ۱۵ تا ۱۷ سال است که شور و شعور انتخاباتی را دارند، ولی متاسفانه حق رای ندارند و در راستای آگاه سازی دانش آموزان و با توجه به تاثیرگذاری نوجوانان در خانواده ها و هویت بخشی به قشر نوجوان برگزار خواهد شد

جمعه زاده خاطرنشان کرد: در این پویش دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت www.iranioum.com   و www.iranioumclub.ir  هر سوال و اظهار نظری را با کاندیدای مورد نظر خود مطرح کنند. علاوه بر اینکه دغدغه های نوجوانان به دست کاندیدای مورد نظر خواهد رسید، برنامه های نامزدها در این خصوص مسائل مرتبط با دانش آموزان را به گوش دانش آموزان خواهیم رساند.

وی بایادآوری به اینکه پویش رای‌‍‌اولی‌ها در استان با محوریت تشکل‌های دانش آموزی برگزار می‌شود، یادآور شد: آینده متعلق به دانش‌آموزان است و دانش آموزانی که حتی حق رای ندارند به نوعی می‌توانند اظهار نظر کنند و این پویش ها  آنان را برای پذیرش مسوولیت‌ها در آینده آماده کند. همچنین این افراد تاثیرگذاری بسیاری در خانواده ها و مشارکت حداکثری خواهند داشت.

دبیر پویش باشگاه نوجوانان ایرانیوم گفت: علاقه مندان برای شرکت در این پویش می توانند به صفحات مجازی @iranioumclub در شاد و اینستاگرام و شاد مراجعه کنند.

به دانش آموزانی که بهترین سوال را از  نامزدهای انتخاباتی پرسیده شود به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

این پویش از طرف بنیاد سپهر تبلیغ نوین سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مجموعه های فعال تربیتی در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هم زمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید