تهران
کد خبر:2442
پ
فاقد تصویر شاخص

۸ راه محافظت از خانه هنگام تعطیلات

بسیاری از ما در تمام طول سال در انتظار تعطیلات هستیم و آخرین چیزی که به آن فکر می‌کنیم ایمنی خانه‌مان در هنگام مسافرت است. پس بهتر است قبل از شروع برنامه‌ریزی تدابیر مناسبی را برای محافظت از خانه خود اتخاذ نماییم تا وقتی که در جاده هستیم نگرانی‌های بی‌مورد به سراغمان نیایند.

بنابر اعلام پنتا، استفاده از دزدگیر اماکن بهترین راه برای حفظ اموال خود در حین مسافرت می‌باشد.

از یک سیستم دزدگیر مناسب استفاده کنید

سارقان اغلب قبل از اقدام به سرقت محل را ارزیابی می‌کنند و خانه‌هایی که سیستم امنیتی (دزدگیر)  مناسب داشته باشند. در امنیت بشتر هستند.

بیرون رفتن از شهر همیشه سرگرم کننده است، بنابراین قبل از اینکه برای سفرآماده شوید از امنیت خانه خود اطمینان حاصل کنید تا مسافرتتان خراب نشود. از این نکات استفاده کنید تا سارقان نتوانند وارد خانه‌تان شوند و خانه‌تان در امنیت کامل باشد.

درب پارکینگ را جدا کنید 

درب پارکینگ یا پارکینگ یکی از بخشهای خانه است که بسیار آسیب پذیر می‌باشد ولی بسیاری از صاحبان خانه از آن غافل می‌شوند، چرا که بسیاری از افراد نمی دانند که درب پارکینگ یکی از نقاط ورود رایج برای مجرمان است. مطمئن شوید که سارقان نمی‌توانند از طریق درب پارکینگ وارد خانه شما شوند. پس بهتر است آن را از خانه جدا کنید. مطمئن باشید که یک قفل مناسب و  مطمئن دارد، و دیگر نیازی نیست که مدام در مورد درب پارکینگ خود نگران باشید.

کلید یدکی خود را دور بیندازید

هرچقدر هم که تصور کنید کلیدهای یدکی خانه خود را ماهرانه پنهان کرده‌اید، باز هم مجرمان می‌توانند آنها را پیدا کنند زیرا آنها از ترفندهای بیشتر صاحب خانه‌ها آگاه هستند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه هیچ کس از کلید یدکی شما استفاده نمی‌کند، خلاص شدن از شر آنها است.

اگر معمولاً کلید خانه را برای بچه‌ها یا کسانی دیگر گوشه‌ای پنهان می‌کنید، بهتر است دیگر این کار را انجام ندهید. اگر کسی به گیاهانتان آب می‌دهد، کلید خود را به او بدهید تا شخصا از آن نگاهداری کند. حتی بهتر است، از قفل‌های هوشمندی که از یک کد فعالسازی راه دور بهره می‌برند، استفاده کنید تا دیگر هرگز نگران این موضوع نباشید که کلیدهایتان به دست دیگران می‌افتند.

 از تایمر استفاده کنید

به جای اینکه در تمام مدتی که نیستید چراغهای منزلتان را روشن بگذارید (مجرمان با این روش آشنا هستند)، از چراغ‌های تایمر دار برای تقلید حرکات انسانها در خانه استفاده کنید. همچنین می‌توانید رادیو یا تلویزیون را بر روی تایمر قرار دهید، تا در ساعات خاصی روشن شوند و سارقین را گول بزنند. افزودن چراغ سنسور حرکتی در خارج از ورودی اصلی خانه نیز یک ایده خوب است ، چراکه سارقین از قرار گرفتن در کانون توجه متنفر هستند.

محصولات پستی سفارش ندهید

هرگونه نامه، روزنامه و کالای معمولی دیگری که از طریق پست دریافت می‌کنید را در زمان مسافرت متوقف کنید.  هیچ نشانه‌ای برای سارقین بهتر از تعداد محصولات پستی دریافتی نیست. اداره پست می‌تواند تا زمان بازگشت شما نامه و بسته‌هایتان را نزد خود نگاه دارد.

می‌توانید از دوستان و خانواده‌تان بخواهید که در نبود شما چیزی برایتان ارسال نکنند. اگر لازم است بسته را دریافت کنید  از آنها بخواهید که بسته را به محل دیگری تحویل دهند و از آنها بخواهید برای ارسال بسته تا زمان بازگشت شما صبر کنند.

افراد محلی را مطلع نمایید

قبل از سفر بهتر است که به همسایگان و یا نگهبان محله اطلاع دهید که در حال خارج شدن از شهر هستید. از آنها بخواهید تا زمانی که باز میگردید مراقب خانه شما باشند و به جای آن کمی سوغاتی برایشان بیاورید. بسیاری از ادارات پلیس بررسی‌های امنیتی‌ای را در تعطیلات ارائه می‌دهند، بنابراین شما می‌توانید از این مزایا در زمانی که خارج از شهر هستید استفاده نمایید.

از چمن غافل نشوید

سرنخ دیگری که به سارقین نشان می‌دهد هیچ کس در خانه نیست می‌تواند حیاطی نا مرتب باشد که مثلا چمن‌هایش از کنترل خارج شده‌اند. اگر معمولا چمن خود را مرتب می‌کنید، حتماً فردی را استخدام کنید تا هنگام دور بودن شما از منزل، این کار را برایتان انجام دهد.

اگر در زمستان شهر را ترک کردید، همین امر برای برف هم صدق می‌کند. اگر بارش برف بزرگی در زمستان رخ داده است، حتماً با افرادی که شغلشان برف روبی است تماس بگیرید.

از رسانه‌های اجتماعی دور شوید

پست کردن مجموعه‌ای از عکس‌ها که شادی و نشاط شما را در مسافرت نشان می‌دهند، می‌تواند علامتی باشد که به دیگران نشان دهد خانه شما در حال حاضر خالی است. در دنیای امروزی که همه هر لحظه در حال پست کردن عکس‌هایشان هستند اینکه شما عکس‌های سفرتان را منتشر نکنید می‌تواند خنده دار و ناامید کننده باشد، اما این کار می‌تواند باعث افزایش امنیت خانه شما شود. شما می‌توانید بعد از اینکه به خانه رسیدید یک آلبوم خاص تهیه کنید و کلیه فیلم‌ها را به اشتراک بگذارید.

 

امیدواریم هیچ وقت این اتفاق را تجربه نکرده باشید که هنگام برگشتن از یک مسافرت دلچسب، وارد منزل شوید و ببینید تمام وسایل شما به سرقت رفته است. در چنین مواردی واقعاً نمی‌توان گفت صددرصد سارق مقصر است. باید بپذیریم گاهی این اتفاقات به خاطر سهل‌انگاری خودمان و یا جدی نگرفتن رعایت نکات ایمنی پیش می‌آید. این را هم باید گفت همیشه سرقت از منزل در حالتی نیست که صاحب خانه در سفر باشد. طبق آماری که گزارش شده، تعداد زیادی از سرقت‌ها در طول روز و زمانیست که افراد سرکارند! با گرانی این روز‌ها، کمترین وظیفه ما این است که از اموال و وسایل خودمان محافظت کنیم و امنیت آن‌ها را جدی بگیریم. پس از پرداختن به موضوع امنیت خودرو و روش‌های محافظت از آن، حالا نوبت به خانه رسیده و در این مقاله قرار است از راه‌های پیشگیری از سرقت منزل بگوییم. در قدم اول دلایل سرقت و بعد از آن راه‌های جلوگیری از سرقت منزل را مرور می‌کنیم و به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

چه زمان هایی احتمال سرقت از منزل ما بیشتر می‌شود؟
برای جواب این سوال پاسخ‌های مختلفی وجود دارد که نقطه مشترک تمام آن‌ها یک چیز است: “عدم رعایت نکات ایمنی” . اما اگر بخواهیم مفصل‌تر توضیح دهیم باید بگوییم:

ناامن بودن راه‌های ورودی ساختمان
خالی گذاشتن خانه برای چندین روز و نسپردن آن به افراد مطمئن
اطلاع پیدا کردن افراد غریبه از برنامه‌ی سفر شما
تعویض نکردن قفل‌ها برای منزل جدید که مستقر شده‌اید
راه دادن اشخاص نامطمئن و مشکوک به محوطه ساختمان
فراهم نکردن سیستم های ضدسرقت مثل دوربین مداربسته، دزدگیر و ردیاب
نداشتن حفاظ برای دورتا دور منزل
و نگهداری اموال با ارزش در خانه
تمام این ها ضعف هایی هستند که یک سارق با اطلاع از آن منزل شما را برای سرقت خود انتخاب می‌کند. اما چاره کار چیست؟

راه های جلوگیری از سرقت منزل کدامند؟
روش‌های مختلفی برای جلوگیری از سرقت منزل وجود دارد که ملزم به رعایت آن‌ها هستیم. در این قسمت مواردی را بیان کردیم که در ادامه با هم می‌خوانیم:
۱٫ ایمن کردن قفل و درب‌های ضد سرقت منزل
همانطور که می‌دانید اولین و اصلی‌ترین راه برای پیشگیری از سرقت، ایمن بودن ورودی هر خانه است. این روزها قفل‌های کلیدی و یا میله‌های آهنی پشت در حرفی برای گفتن ندارند. سارقان به راحتی از پس این روش‌های سنتی و نخ نما بر می‌آیند و نمی‌توان به ده قفله کردن در مطمئن بود! پس شاید بتوان گفت اولین گام برای حفظ امنیت یک منزل اطمینان از قفل و درهای ورودی است.

توصیه های جلوگیری از سرقت منزل
استفاده از قفل‌های دیجیتالی و درهای ضد سرقت منزل بهترین انتخاب برای پیشگیری از سرقت هستند. سر و کله زدن با قفل بسیار قوی و یا باز کردن دری که بسیار ایمن است زمان زیادی می‌خواهد. کمتر سارقی چنین ریسکی را به جان می‌خرد و خود را درگیر می‌کند که شاید یک درصد بتواند از پس آن بربیاید یا نه!. ولی با این وجود هیچ وقت نمی‌توان ادعا کرد با داشتن درب ضدسرقت یا قفل‌های دیجیتال احتمال سرقت به صفر می‌رسد. همانطور که روش‌های پیشگیری از سرقت منزل هر روز در حال تکامل و بروز شدن است، علم سارقان هم برای از کار انداختن آن در حال بروز رسانیست. اما می‌توان مطمئن بود سرقت خانه‌ی شما با رعایت این نکات کار هر کسی نیست. گاو نر میخواهد و مرد کهن!

البته تمام ماجرا ایمن سازی در اصلی نیست. در پارکینگ، درب تراس، درب پشت بام از دیگر راه‌های نفوذی سارق است!. پس حتماً قبل از بیرون رفتن به قفل کردن تمام این درها توجه داشته باشید.

۲٫ خانه را به امان خدا رها نکنید و به یک آشنا بسپرید
این یک روش قدیمی و موثر برای جلوگیری از سرقت منزل است که همچنان جواب می‌دهد. یکی از مزایای آشنایی با یک همسایه، این است که می‌توانید مراقبت از ورود و خروج افراد در خانه را به آن‌ها بسپارید. البته شناخت کامل از همسایگان قبل از این مرحله است و باید بدانید چه کسانی در اطراف شما ساکن هستند. در هر حال مراقبت و سر زدن از منزلتان را حتماً قبل از ترک خانه، به شخصی مطمئن بسپارید.

۳٫ سارق را وسوسه نکنید!
نگهداری هر وسیله ارزشمندی مثل قرار دادن دوچرخه،اسکوتر و یا ماشین چمن‌زن در محوطه ساختمان، بسیار وسوه انگیز است. لطفا دزدها را وسوسه نکنید و وسایلی از این دست را در معرض دید قرار ندهید. ورود به محوطه ساختمان شما اول کار است و کمتر سارقی تنها به سرقت یک وسیله اکتفا می‌کند. پس احتمالاً بعد از چند روز مجدد بازخواهد گشت. علاوه بر این مواظب جعبه‌های وسایل با ارزشی که خریداری کرده‌اید باشید. این کارتون‌ها بیانگر این هستند که شما وسیله‌ای جدید خریده‌اید که سرقت و فروش آن سود خوبی خواهد داشت.

هشدارهای پیشگیری از سرقت منزل
۴٫ حواستان به قبض‌ها و برگه‌های تبلیغاتی باشد
قبل از رفتن به مسافرت حتماً به یک همسایه یا آشنا بسپرید که قبض یا برگه‌های تبلیغاتی را از لای در شما بردارد. این یک ترفند است که سارقان با قرار دادن برگه‌های مختلف لای در، متوجه خواهند شد کسی در این خانه را باز می‌کند یا با خیال خوش در مسافرت است!. این مدل از ترفندها در انواع مختلفی وجود دارد. به طور مثال روی قفل خانه چسب می‌زنند و بعد از مدتی مجدد آن را چک می‌کنند که اگر برداشته نشده بود، همان خانه را برای سرقت انتخاب خواهند کرد.

۵٫ درختچه‌های اطراف خانه، مخفیگاه سارقان
درختچه‌هایی بزرگ که نزدیک در ورودی خانه کاشته‌اید، بهترین محل برای پنهان شدن سارق و کمین برای ورود به منزل شماست. هرس کردن و نگه داشتن آن‌ها در حالت استاندارد یکی دیگر از کارهایییست که نباید آن را از قلم بیندازید.

۶٫ جلوگیری از سرقت منزل از نگاه یک سارق حرفه‌ای
از دید یک سارق حرفه‌ای خانه خود را بررسی کرده و تمام نکات ضعف آن را ارزیابی کنید. مطمئن باشید اگر نکته‌ای باشد که شما آن را بفهمید، قطعاً سارق خیلی سریعتر از شما به آن پی می‌برد. پس دور تا دور خانه‌اتان را دقیق نگاه کنید و برای جلوگیری از سرقت منزل، هرچه سریعتر تمام ضعف ها را از بین ببرید.

۷٫ کلیدها یک راه نفوذ عالی برای سارق هستند
زمانی که کلید خود را در خارج از منزل برای شخص دیگری پنهان می‌کنید، باید این فکر را هم کرده باشید که ممکن است شخصی دیگر آن را پیدا کند و بردارد. این را هم بگوییم که قرار دادن کلید یدک در زیر جاکفشی، گلدان و یا زیر فرش، گذاشتن کلید در جاییست که اول سارق آن را چک می‌کند. پس در پنهان کردن کلید یدک کمی خلاقیت به خرج دهید و از روش‌های قدیمی و کلیشه‌ای استفاده نکنید. بهتر این است که آن را به افراد مطمئن بسپارید. اگر چنانچه کلید خانه یا یدک آن را گم کردید سریع قفل‌های در را تعویض کنید.

نکات ضد سرقت کردن منزل
۸٫ مواظب وسایل ارزشمند در منزل خود باشید
قبل از هر اتفاقی شماره سریال یا مشخصات کامل لوازم برقی و تجهیزات الکترونیکی منزلتان را یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود در صورت سرقت وسایل منزل، بتوانید به پلیس گزارش بسیار کامل تری بدهید و یا در صورت پیدا شدن لوازم مختلف، وسایل خودتان را راحت‌تر شناسایی کنید. راه حل بسیار مطمئن‌تر در این زمینه، خرید ردیاب تجهیزات است. شما به کمک این ردیاب در تمام زمان‌هایی که از منزل خود دور هستید، وسایل ارزشمند خود را زیر نظر دارید. علاوه براین با دریافت هشدارهای مختلف به طور کامل بر آن‌ها نظارت می‌کنید. مزیت بزرگ دیگر ردیاب این است که اگر نتوانید جلوی این سرقت را بگیرید، به راحتی با موقعیت یابی، محل دقیق وسایل خود را پیدا کرده و به پلیس گزارش می‌دهید.

۹٫ روشن نگه داشتن چراغ ها؛ هشداری برای جلوگیری از سرقت منزل
یکی دیگر از هشدارهای جلوگیری از سرقت منزل، روشن نگه داشتن چراغ های خانه است. اگر تصمیم داشتید برای مدت زمانی منزل را ترک کنید، حداقل یک چراغ کم مصرف را روشن بگذارید. هر چند نمی‌توان امیدوار بود سارقان با این روش‌های نخ نما و سنتی از سرقت منصرف می‌شوند، اما بهتر از هیچ کاری نکردن است. با این ترفند شاید سارق فکر کند کسی در خانه است و دست به سرقت نزند. اما این روش زمانی کارآمدتر خواهد بود که به آشنایان خود بسپارید زمانیکه به خانه سر می‌زنند، چراغ و روشنایی خانه را تغییر دهند. چون سارقی که منتظر یک فرصت مناسب است تمام این مسائل را در نظر می‌گیرد.

۱۰٫ برنامه سفر خود را جار نزنید
این روزها با فراگیر شدن فضای مجازی تمام دوست و آشنا از برنامه های همدیگر مطلعند و می‌دانند چه کسی در فلان تاریخ کجا بوده و شام چی میل کرده!. حالا تصور کنید در این میان دشمنی دارید که منتظر این فرصت است و می‌داند شما در سفر هستید. چنین فردی برای اینکه به خانه یا اموال شما آسیب برساند، بهترین فرصت را پیدا کرده است. پس بهتر است در راستای پیشگیری از سرقت منزل، بجز افرادی مطمئن که نسبت به آنان شناخت دارید، دیگران را از این قضیه مطلع نکنید تا دلهره این اتفاقات را نداشته باشید.

۱۱٫ از دزدگیر کمک بگیرید
یک سیستم ضدسرقت دیگر که می‌تواند یک لایه دفاعی دیگری برای امنیت خانه شما باشد، دزدگیر ساختمان یا اماکن است. دزدگیرها قیمت و انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید تهیه کنید. به طور مثال دزدگیر ساده (که بر اساس آژیر و هشدار محلی صاحب منزل را مطلع می‌کند)، دزدگیر اماکن و یا تلفن‌کننده سیمکارتی گزینه‌هایی هستند که می‌توانید انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که دزدگیر ساختمان از طریق تلفن ثابت هم امکان تماس با شماره های ضروری را دارد. اما نکته قابل توجه این است که در صورت قطع شدن سیم‌های تلفن، سرویس‌دهی آنها متوقف می‌شود و عملکرد مفیدی نخواهد داشت. بنابراین دزدگیرهایی که از نوع سیم کارتی می‌باشند، قابل اعتمادتر هستند. بگذارید تا فراموش نکردیم سگ‌های نگهبان را هم به عنوان یک دزدگیر حرفه‌ای معرفی کنیم. در منازل ویلایی داشتن یک سگ نگهبان به منظور تامین امنیت خانه، بار بزرگی را از روی دوش مالک برخواهد داشت.

۱۲٫ نصب دوربین مداربسته راهی برای پیشگیری از سرقت منزل
همانطور که بارها دیده‌ایم از کار انداختن دوربین مداربسته برای سارقان مثل آب خوردن است و مانع بزرگی برای آنان نیست. بنابراین خرید محافظ‌هایی که بتواند دوربین را از مشکلات این چنینی دور کند، کمک کننده خواهد بود. برای پیشگیری از سرقت منزل در هنگام خرید، به قابلیت دید در شب دوربین هم توجه کنید و از آن غافل نشوید. علاوه بر این روشنایی جلوی در منزل به کمک لامپ‌های هوشمند سنسوردار در تشخیص چهره سارق خیلی موثر است

توصیه های پیشگیری از سرقت منزل
۱۳٫ پرده‌های خانه را همیشه ببندید
اینکه هر روز در یک زمان خاصی پرده را کنار بدهید، می‌تواند یک نشانه برای سارق باشد. در حقیقت با کمین داشتن خانه شما، به کمک این نشانه از اینکه در خانه نیستید اطلاع پیدا خواهد کرد. پس بهتر است پرده‌هایی را که رو به کوچه و خیابان ها هستند، همیشه در یک حالت ثابت نگه دارید.

۱۴٫ حصار و نرده حفاظ را فراموش نکنید
این حصارها در شکل‌ها و قیمت های مختلف وجود دارد. اما بهتر است برای امنیت خانه خود هزینه کنید و نرده حفاظی انتخاب کنید که راحت خم نشود. نگران به هم زدن نمای خانه‌ی خود هم نباشید، تنوع زیاد در مدل این نرده‌ها، انتخاب شما را آسان خواهد کرد. این را هم بگوییم که بهتر است این حصارها ارتفاع مناسبی داشته باشند به طوریکه نتوان از آن رد شد و یا از روی آن پرید.

۱۵٫ برای پیشگیری از سرقت منزل به هر کسی اعتماد نکنید!
حتما می‌دانید که بسیاری از سارقان در نقش یک شخص آشنا وارد منزل شده و به راحتی از مانع اول که همان در ورودی است رد می‌شوند. برای پیشگیری از سرقت منزل بهتر است قبل از استخدام سرایدار، نیرو خدماتی، نگهبان بسیار حساس باشید و تمام نکات را بررسی کنید. اعتماد به هر شخصی که خود را مامور آب، برق و … جا می‌زند، یکی دیگر از اتفاقاتیست که راه را برای سارق باز می‌کند. علاوه بر این‌ها هیچگاه نباید در را برای افرادی که خود را دوست و یا آشنا با واحدی دیگر معرفی می‌کنند باز کرد.

۱۶٫ پول‌ها و طلاهای خطرناک!
نگه داشتن طلا یا پول در خانه کار خطرناکیست که در صورت سرقت خسارت بزرگی را به صاحب خانه وارد می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر نمی‌توانید آن را به صندوق اماانات بانک ها بسپارید، حتماً از گاوصندوق استفاده کنید. امن نگه داشتن گاو صندوق خود داستان دیگریست که باید رعایت کنید. برای مثال انتخاب رمزی قوی و دشوار یا خرید ردیاب برای محافظت بیشتر از آن، به امنیت گاوصندوق کمک خواهد کرد.

جلوگیری از سرقت منزل
۱۷٫ از پنجره غافل نشوید
قرار دادن هر چیز با ارزشی پشت پنجره‌ای که از بیرون دید دارد یک اقدام خیلی خطرناک است که هر سارقی با دیدن آن وسوسه خواهد شد. وارد شدن به منزل شما از پنجره ها به خصوص طبقه های پایین ساختمان ها، کار سختی نیست و سارقان هم به خوبی آن را بلدند. پس از نصب حفاظ برای پنجره های خود غافل نشوید. این کار زمانی اورژانسی خواهد بود که در نزدیکی پنجره‌ی شما یک درخت، تیر برق یا راحت تر بگوییم جای پا برای سارق وجود داشته باشد!.

پیشگیری از سرقت منازل خالی از سکنه
اگر منزل شما برای مدتی خالی از وسیله است است یا در حال ساخت یک خانه جدید با بنایی نیمه کاره هستید، باز هم باید مراقب سارقان باشید! تجهیزات و مصالح ساختمانی یکی از بهترین سوژه ها برای سارقان به حساب می‌آید. مخصوصاً زمانی که کسی در خانه مستقر نیست و راه برایشان هموار است. در چنین شرایطی چندین راه حل وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. استخدام یک نگهبان یکی از اصلی‌ترین روش‌هاییست که اکثر افراد آن را انتخاب می‌کنند. داشتن یک سگ نگهبان برای مراقبت از خانه یا به کار گرفتن دوربین های مداربسته راه حل های دیگر برای این مشکل‌اند. البته اگر سارق دوربین مداربسته شما را هم به سرقت نبرد!

برای ثبت شکایت سرقت از منزل چه باید کرد؟
در چنین شرایطی در اولین فرصت با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید. حواستان باشد که جای چیزی را تغییر ندهید و به هیچ وسیله‌ای دست نزنید تا فرآیند انگشت نگاری به بهترین حالت انجام شود. پس از گزارش پلیس از صحنه جرم، به نزدیکترین کلانتری مراجعه کنید و شکایت خود را ثبت کنید. سریال و شماره اموال سرقتی خود را به همراه داشته باشید تا برای گزارشی کامل از اموال مسروقه به پلیس ارائه دهید. علاوه بر این مدارک شناسایی و مدارکی که برای اثبات سرقت دارید مثل یک شاهد یا فیلم دوربین مداربسته را با خود داشته باشید. در مرحله پایانی به دادسرا مراجعه کرده و شکایت خودتان را ثبت نمایید.

این‌ها همه نکاتی بود که رعایت آن برای پیشگیری از سرقت منزل ضروریست. این را هم باید گفت که اجرای تمام این راهکارها نیازمند صرف هزینه نیست و تنها کمی توجه لازم دارد. هرچند هزینه کردن برای امنیت منزل خیلی به صرفه‌تر و منطقی‌تر از خرید مجدد وسایلی است که قیمت بسیار بالایی دارند. ما در این مقاله راهکارهای جلوگیری از سرقت منزل و اقدامات پس از سرقت را بیان کردیم. امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید