امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 22 March , 2023
امروز : چهارشنبه, ۲ فروردین , ۱۴۰۲
شناسه خبر : 5644
  پرینتخانه » استان خوزستان, تیتر یک تاریخ انتشار : 15 دی 1400 - 21:06 | 59 بازدید | ارسال توسط :
مدیرکل حوزه استاندار خوزستان:

رسانه اکسیژن جامعه و یار صدیق مردم است /رسانه های ما در کنار مسئولین برای توسعه استان استراتژی میان مدت و بلند مدت داشته باشند

رسانه اکسیژن جامعه و یار صدیق مردم است /رسانه های ما در کنار مسئولین برای توسعه استان استراتژی میان مدت و بلند مدت داشته باشند

به گزارش گلبانگ زاگرس؛ مهدی  رفیعی مدیرکل حوزه  استاندار خوزستان در نشین هم اندیشی مدیران مسئول روزنامه های استان با مدیر و هئیت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان با بیان اینکه علی رقم نقش مهمی که رسانه ها در جامعه دارند دغدغه مالی به ویژه مطالبات خود  از ارگان های دولتی دارند ؛اظهار کرد :  در مراحل هزینه کرد در دستگاه ها یک قانون وجود دارد هر کاری که دستگاه از خرید خدمت تا موارد دیگر می خواهد انجام دهد اول درخواست ثبت می شود و سپس رئیس دستگاه دستور را صادر و بعد از تخصیص و تامین صورت می گیرد یعنی رئیس یک دستگاه وقتی نمی تواند هزینه خدمت را متناسب با توافق تامین کند اصلا سفارش خرید خدمت نباید بدهد، در صورتی که دستور صادر شد ارگان ملزم است پرداخت کند.

رفیعی افزود: اجازه ندهید پرداخت ها به سال دوم و سوم برسد چون تخصیص بودجه به دستگاه ها سالیانه است .

مدیرکل حوزه استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه رسانه اکسیژن جامعه است و  باید کافی باشد تصریح کرد : رسانه برای جامعه حیاتی و ضروری است ،ما در استانداری و استاندار محترم رسانه را باور داریم و رسانه  یارجامعه و یار صدیق  می دانیم چرا که عنصر رسانه آگاهی است و آگاهی در هیچ زمان بد نیست،ما به آزادی رسانه اعتقاد داریم رسانه نباید کانالیزه باشد.

مشاور استاندار خوزستان اظهار داشت:  جامعه ایران و خوزستان باید یک استراتژی توسعه هم داشته باشد خوب است رسانه های ما در کنار مسئولین برای توسعه استان استراتژی میان مدت و بلند مدت داشته باشند.

رفیعی گفت: مدتی است خوزستان ما به لحاظ فکری و جریان اطلاعات بیشتر به کف جامعه فکر می کند ، یکی از مشکلات مهم ما فاضلاب است، مشکل بیکاری است باید بپردازیم اما به قدری بپردازیم که نیاز است مردم ما به زیبایی هم نیاز دارند به شهر الکترونیک، فضای سبز زیبا و ورزش همگانی نیاز دارند ، باید خواست مردم را نسبت به توسعه استان بالا بیاوریم مردم ما حق دارند آرزوهای بزرگ و نیاز های بالاتری داشته باشند و زیبایی ها را هم در کنار سختی ها تجربه کنند.

وی با بیان اینکه دست نیاز را به عنوان یک  خدمتگزار به سوی شما اصحاب رسانه دراز می کنیم خاطر نشان کرد :  کمک شود در عین حال که نقد منصفانه داریم اما در کنار نقد باید ترسیم زیبایی هم از آینده داشته باشیم آن قدر مشکلات را بزرگ می کنیم که سرمایه گذارها به خوزستان ورود نمی کنند.

مدیدکل حوزه استاندار خوزستان عنوان داشت: خوزستان با مردمی خوب ، مهربان، بافرهنگ و بامعرفت و دارای یک اقلیم بسیار موثری در کشور است و باید آن گونه که شایسته است به کشور معرفی شود .

وی افزود : پیشنهاد داریم یک کارگروه تشکیل شود و اشخاصی از ارشاد و دستگاه های که برای حل مشکلات تخصصی رسانه ها می توانند کمک کنند عضو شوند تا رسانه های ما قوی و دغدغه هایشان کمتر شود ، ما هم در این کار گروه خدمتگزار شما هستیم و هر ماه جلسه ای پیرامون حل مشکلات رسانه ها برگزار شود.

رفیعی در پایان گفت : نقش رسانه در توسعه استان تاثیر گذار است همه باهم برای پیشرفت استان کمک کنیم تولید فکر و ایده کنیم ، ما هم در مجموعه استانداری خدمتگزار مردم هستیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.